Savaş uçağının yakıt tankı Urfa'ya düştü

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağının yakıt tankı, Hilvan'da boş araziye düştü. İlçede kısa süreli panik yaşandı

13 / 04 / 2018 10:38

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağının yakıt tankı, Hilvan'da boş araziye düştü. İlçede kısa süreli panik yaşandı. Olay, sabah saatlerinde Hilvan'ın Akçamescit Mahallesi yakınlarında sabah saatlerinde meydana geldi. Mahalle sakinleri, gürültü ve ardından araziden yükselen dumanları görünce tedirginlik içinde durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden ekipler, yaptığı incelemede boş araziye bir cismin düştüğünü belirledi. Ekipler bunun bir savaş uçağının boş yakıt tankı olduğunu belirterek yakıt tankının parçaları toplanarak incelenmek üzere Hilvan Jandarma Komutanlığı'na götürdü.

URFA VALİLİĞİNDEN DÜŞEN SAVAŞ UÇAĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Bir savaş uçağının yakıt tankı, Hilvan'da boş araziye düştü. Şanlıurfa Valiliği yaptığı yazılı açıklama ile düşen uçağın İnsansız Hava Aracına ait parçalar olabileceğini duyurdu.

“Savaş uçağının yakıt tankı Şanlıurfa’da boş araziye düştü” başlıklı haberler üzerine Şanlıurfa Valiliği'nden yazılı açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimiz Hilvan İlçesi Ovacık ve Söğütlü Mahalleleri sakinlerinin 10.04.2018 tarihli bildirimleri üzerine menşei henüz belirlenemeyen ve İnsansız Hava Aracına ait olduğu değerlendirilen metal parçaların bulunduğu alanın yaklaşık 1 km etrafında yapılan araştırma sonucunda parçaların bulunduğu bölge kontrol altına alınmıştır. Konu ile ilgili adli ve idari inceleme devam etmektedir. (HABER MERKEZİ)