Siverek’te hasta yakınları için misafirhane yapılıyor

Siverek'te 200 kişilik hasta yakınları için yapılan misafirhaneye dair açıklamalarda bulunan ilçe belediye başkanı "Misafirhanede vatandaşlarımız hem dinlenme imkanı bulacak hem de temel ihtiyaçlarını karşılayacak" dedi.

13 / 04 / 2018 10:03

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatlarıyla Siverek Devlet Hastanesinde yapımına başlanan misafirhanede çalışmalar devam ediyor. Hasta yakınlarının uzun bekleyişlerde rahat edebilmeleri, kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan etkilenmemeleri için Siverek belediyesi tarafından yapımına kısa süre önce başlanan misafirhanede hasta yakınlarının ihtiyaçlarını giderebilecekleri şekilde mutfak, lavabo ve mescit bulunuyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Siverek belediye Başkanı Resul Yılmaz, "Bay ve bayanların ayrı ayrı kullanabileceği 200 kişi kapasiteli misafirhaneyi hasta yakınlarımızın hizmetine sunacağız. Hastaneye getirdiği hastasının sağlığı için çalışan hasta yakınlarımızın kış mevsiminde yağışlı havalarda ve yazın güneşin altında mağdur olmaması için yapımına başlattığımız misafirhanede vatandaşlarımız hem dinlenme imkanı bulacak hem de temel ihtiyaçlarını karşılayacak. Hijyenik bir ortamda bekleme ve dinleme imkanı sunacağımız hasta yakınlarımızın hastalarını sağlığına kavuşmuş bir şekilde eve götürmelerini Allah’tan niyaz eder, tüm hastalarımıza acil şifalar dilerim" dedi. (HABER MERKEZİ)