Su sayaç satış tarifeleri belirlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayının dördüncü oturumunu gerçekleştirdi. Dünkü oturumda isot festivalinin yapılması ve su sayaçlarıyla ilgili satış ücret tarifeleri belirlendi.

17 / 03 / 2017 11:13

(Adil HİLAL-İPEKYOL)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayının dördüncü birleşimini dün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürlüğünde bulunan toplantı salonunda gerçekleştirdi. Dünkü birleşime Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç başkanlık yaptı. Büyükşehir Belediye Meclisi dördüncü birleşimi komisyonlara havale edilen önergelerle ilgili komisyonların yapmış olduğu çalışmaların okunmasıyla başladı. Okunan raporlar belediye meclis üyelerinin oylarına sunuldu ve ilgili raporlar oy çoğunluğuyla kabul edildi. Meclis’in dünkü oturumunda isot festivalinin yapılması ve su sayaçlarıyla ilgili satış ücret tarifeleri belirlendi.


ŞANLIURFA’DA ‘İSOT FESTİVALİ’ YAPILACAK

Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun hazırlamış olduğu Şanlıurfa’da İsot faaliyetleri için yer tahsisi raporunda Şanlıurfa’nın önemli markalarından biri olan İsot’un gerek yer darlığı gerekse kısıtlı imkanlarla günümüze kadar gelmiş İsot faaliyetlerinin yetersiz olduğu komisyonca belirlendiği bildirildi. İsot üretiminin en başından sonuna kadar gerekli tüm teknik imkanların kullanılması, Şanlıurfa’da İsot festivallerinin yapılması, İsot üretim ve satış yerlerinin hijyenik olması ve İsot faaliyetlerinin daha kapsamlı yapılması için uygun yerler bularak tahsis edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması ilgili komisyonca uygun görülerek meclise sunuldu.


SU SAYACI SATIŞ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Meclis’te su sayacı satış ücretleri tarifesiyle ilgili geçen günlerde ilgili komisyona önerge verildiği ve bu konu ile ilgili bir çalışma yapılması istendi. Bu önerge hakkında ilgili komisyonun yapmış olduğu çalışma sonucunda ev tipi mesken ve iş yerleri sayaç 45 TL rekor 5 TL, ticari sayaç 130 TL rekor 25 TL, ticari sayaç 170 TL rekor 35 TL, ticari sayaç 240 TL rekor 45 TL, ticari sayaç 300 TL rekor 55 TL, ticari sayaç 350 TL rekor yok, ticari sayaç 400 TL rekor yok, ticari sayaç 450 TL rekor yok, ticari sayaç 525 TL rekor yok, ticari sayaç 700 TL, ticari sayaç 800 TL, ŞUSKİ tarifeler yönetmeliği 2017 yılı öngörülen sayaç ve rekor ücretleri ilgili komisyonca bu şekilde uygun görüldü. Büyükşehir Belediye Meclisi 5. Birleşimi bugün saat 14.00’da yapılmak üzere kapatıldı.