Suriyeli gelin için AFAD konvoyu

Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde yaşayan ve ilçe merkezinde yaşayan akrabasıyla dünya evine giren Suriyeli gelin AFAD tarafından konvoylarla uğurlandı.

12 / 08 / 2017 15:55

İsmail ARSLAN/İPEKYOL-AKÇAKALE

Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde bir ilke imza atıldı ve Suriyeli gelin AFAD yetkililerinin makam araçlarıyla konvoylar eşliğinde uğurlandı. Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye'ye sığınan ve 6 yıldır Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde barınan Suriyeli sığınmacılardan 19 yaşındaki Fatma el Gafur, Akçakale ilçe merkezinde ikamet eden amcası oğlu 22 yaşındaki Kuteybe el Ali ile dünya evine girdi.

Süleyman Şah Konaklama Tesislerine geçici görevle müdür yardımcısı olarak atanan Dr. Gazanfer Erbay, önce gelinin çadırına giderek burada gelinin babasını ve gelini tebrik etti. Müdür yardımcısı Erbay'ın çadıra geldiğini gören gelinin kız kardeşi toplanan çocuklara şeker dağıttı. AFAD ekibi ve müdür yardımcısı Dr Erbay gelini makam araçlarıyla nizamiyeye kadar getirdi ve burada çıkış işlemleri yapılarak Suriyeli gelin yeni hayatına uğurlandı. Zılgıtlar çalınan uğurlama töreninden gelin kendisine babalık yapan Müdür Yardımcısı Erbay'ın elinden öpüp helallik diledi. Dış nizamiyede hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra damat Kuteybe el Ali gelini arabaya bindirerek Akçakale'ye doğru hareket etti.