Tatlıses söyledi, Erdoğan güldü

Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için çok sayıda sanatçıyla sınıra giden İbrahim Tatlıses askerlikle özdeşleşen `Yaylalar´ türküsünü Afrin ve Münbiç´i de katarak söyledi. Tatlıses'in bu uyarlaması Erdoğan'ı mutlu etti.

03 / 04 / 2018 09:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, televizyon, magazin, spor ve müzik dünyasından ünlülerle birlikte Oğulpınar Sınır Karakolu'nu ziyaret etti.  Ajda Pekkan, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Deniz Seki, Emel Müftüoğlu, Mustafa Sandal'ın da bulunduğu gruba milli sporcular ve gazeteciler de eşlik etti. Ünlüler akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve askerler ile bir araya geldi.  Askeri kamuflaj giyen Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de 3 bin 852 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TATLISES VE ASKERLERDEN MÜNBİÇLİ 'YAYLALAR' TÜRKÜSÜ

Oğulpınar Pınar Sınır Karakolu'nda askerlerle yemek yiyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Mehmetçikle birlikte türkü söyledi. Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses askerlikle özdeşleşen `Yaylalar´ türküsünü Afrin ve Münbiç´i de katarak söyledi. Tatlıses, Yaylalar türküsünü şöyle seslendirdi :

"Baktı Urfa hoş değil, Afrin´i dolaşta gel.

Baktı Afrin hoş değil, Münbiç´i dolaşta gel,

Yaylalar yaylalar..."

Tatlıses'in bu uyarlaması başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere herkesi gülümsetti ve herkesten alkış aldı. Tatlıses ziyaretlerine ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Genelkurmay Başkanımız ve sanatçı, sporcu arkadaşlarımla Reyhanlı’daki Mehmetçiklerimizi ziyaret ettik. Askerlerimize bir nebze olsun moral verdiysek ne âlâ... Allah vatanımızı, devletimizi ve askerlerimizi korusun..." dedi. (HABER MERKEZİ)