TÜRKİYE'NİN EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLİYOR!

Belediye Başkanları Birliği tarafından Türkiye genelinde yapılan halk oylamasıyla yılın en beğenilen belediye başkanı belirleniyor. Oylamada Nihat Çiftçi şuan ilk sırada.

09 / 02 / 2018 10:40

Türkiye, en beğenilen belediye başkanını seçiyor.

Belediye Başkanları Birliği tarafından 1 Ocak'tan itibaren "www.baskanlarodul.com" web sitesi üzerinden "Türkiye’nin en beğenilen belediye başkanları" için iki aşamalı oylama başlatıldı. 31 Ocak'ta sona eren ilk tur oylamada bölgede en beğenilen büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanı ile belde belediye başkanları belirlendi. Listeye Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de girdi. 1 Şubat'tan itibaren de Nihat Çiftçi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Feyzi Gümrükçüoğlu arasında en beğenilen başkanının belirlenmesi için oylama başlatıldı.  Şuan oylamada Nihat Çiftçi, 726 oy ile ilk sırada yer alıyor. Oylama 15 Şubat'ta sona erecek.

ÖDÜL TÖRENİ

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin davet edileceği ödül töreni 3 Mart Cumartesi Ankara MEB Şura Salonu'nda yapılacak.

Özlem KOÇHAN/ İPEKYOL