Mustafa ARISÜT

AK Parti kendi ayağına sıkıyor!

Sağlam veyekvücut bir tabanı yok AK Parti’nin. İşte FETÖ’nün ibadet denilen tabakasınınekseriyeti AK Parti tabanıydı aynı zamanda. Birisine dokununca nasılçözüldüklerini hep birlikte gördük. Operasyon dalgaları kendiliğinden büyüdü.Kimi doğru kimi de iftiralarla kendilerini kurtarma adına isimler verdi. Suyadüşen taşın oluşturduğu halkalar gibi hemen hemen her ailenin veya herapartmanın kapısı çalıncaya kadar büyüdü halkalar. Başka hiçbir örgütte tanıkolunmamıştı böylesi itirafçılığa veya iftiralara. 

AK Parti bundan hiç ders çıkarmışabenzemiyor!

Teşkilattabaşkan veya yönetim kurulu üyesi olarak ismi açıklanan bir-iki kişiye görevverilmeden geri alındı. Yani isim açıklandı, sıkıntıları ortaya çıkınca isimgeri alındı. Bunu gören siyasi rakipler birer hafiye gibi ismi açıklananlarhakkında bilgi ve belge bulmaya koyuldu. Sosyal medyadaki paylaşımlar, ticarihayattaki başarısızlıklar, karşılıksız kalan çekler, psikolojik tedavisüreçleri, ev arkadaşları ve akrabaların illegal örgütlere yakınlıkları… Hepsiorta yere saçıldı. Hepsi açıklanan ismin yeniden geri çekilmesi umuduylayapıldı.

Bilgi toplayıp rakibi vurmak revaçta!

Güngeçmiyor ki bir ilçe başkanıyla ilgili “bel altı vurmalık” belge bize deulaşmasın. Bu gibi durumlarda paralı haber yapmayan gazeteciler ve medya yayınorganları öyle bir kıymete biniyor ki anlatamam. Adı “parayla haber yapıyor”şeklinde duyulan bir medya yayın organının yazdıklarını artık kimse dikkatealmıyor. Ciddi olan medya yayın organları, bu gibi durumlarda kapısı ilkçalınan oluyor haliyle. Meslektaşlarım ne demek istediğimi daha iyi anlar.

Hiçbirdönem, hiçbir devirde böyle karalama kampanyaları görmedim ve duymadım. AKParti içerisinde herkes birbirinin aleyhinde bilgi ve belge topluyor. O günaçıklamayan veya kullanmayan yarın öbürgün lazım olur diye arşiv yapıyor. Trollemek,jurnallemek, hafiyelik moda haline geldi neredeyse.

Sadece bel altı çalışan siyasirakipler mi suçlu?

AK PartiGenel Merkezi o kadar özensiz isim belirliyor ki, daha sonra kendisi bile şaşırıyorbence. Bir tek cezaevinde yatan birisinin ismi açıklanmadığı kaldı. Bu daolursa kimse şaşmaz.

Şanlıurfa’daolmadı ama başka illerde oldu. Adam CHP’nin aktif üyesi veya KHK ile kapananFETÖ derneğinin başkanı, AK Parti ilçe başkanlığına veya yönetiminegetiriliyor.

Metal yorgunu olan AK Parti’ninkendisi galiba!

Parti kendiiçerisinde, yani teşkilatlanmada yeni formüller ve taktikler geliştiremedi. Herkesbirbirini yemeye başladı. Sahte hesapların haddi var hesabı yok. Herkesbirbirini karalıyor. Muhalefete gerek kalmadı.

2019seçimlerinde de böyle açıklanan isimlerin geri çekilmeye başlaması halinde AKParti’nin nasıl fokur fokur kaynadığını ve herkesin birbirinin ayağınadolandığını görmek mümkün. Bu arada layık olmayan isimlerin geri çekilmesinekarşı değilim. Sadece gazeteci olarak bir siyasi partinin nasıl kendi kendisiniyiyip bitirdiğine tanık oluyor ve bunu anlatmaya çalışıyorum.

Galiba HDP/DBP’nin ahını aldı!

Örgütleolan mesafeleri dün neydiyse bugün de aynı olan ve seçilerek kazandıklarıbelediyeler tek tek ellerinden alındı HDP/DBP’lilerin. Bu alma süreci oy verenseçmenin zoruna gitti. OHAL sürecinden dolayı kimse tepkisini gösteremedi amabeddua eden çok oldu. Belki seçimde kurulacak sandıktan öfke patlaması da çıkarseçmenin.

Şimdibenzer durum AK Parti için de söz konusu. Genel merkez almak istediği belediyebaşkanlarını istediği gibi alamıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı MelihGökçek’in koltuğunu teslim etmek istemediği tüm kulisler de en ince detayınakadar anlatılıyor.

İsmialınacağı yönde konuşulan ancak bir türlü alınmayan belediye başkanıyla nasılseçim çalışması yapılacak? İstifa etmeyen belediye başkanın adı kayyumlaalınacağı dahi konuşuluyor. AK Parti’nin işi zor. Kendisi daha dazorlaştırıyor. Yani kayyum atayan parti kendi belediyelerine kayyum atayacakduruma geldi neredeyse.

AK Parti artık kendisiniyenileyemiyor!

Kısırdöngüye girdi. Genel merkezin almak istediği belediye başkanları hakkındaseçmen aynen şunu konuşuyor, “Bu adamın ne olduğu belliydi baştan adaygöstermeyecektin. Aday gösterdin seçimi beklemelisin.”

İsmiaçıklanan başkan adayları hakkında bize belge yağdıranlara gelince… Ne olur belaltılık belge getirmeyin. Adam bir dönem ticari başarısızlık yaşamış,ödemelerini aksatmış. Başka bir aday bilmem kaç yılında psikolojik tedavigörmüş. Yok selam verdiği arkadaşı terör suçundan yargılanmış. Bunları haberyapmak gazetecilik değil, siyasi rakibinin tetikçiliğidir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.