Emir Elif’e tamamen aşk ile hitap eder:                                          

     Gözlerin güneş, kaşların bulut

      sanki güneş doğuyor her bakışında gözlerime

      bulutların ardından, sımsıcak nefesin gibi

      beni sana bağlayan o gözler ki

      alıp götürüyor beni gizli bir dünyaya

      orda seviyorum seni yeniden, orda doyuyorum sana

      ne olur bakışını çevirme benden üşümeyeyim sensizlikte                           

      hep benim ol, her zaman benimle ol

      bilirsin ben seni senden çok seviyorum…

      Göğsüne yaslanmış, gözlerini kapatmış, bu köylü kızını ondan bile daha çok seviyordu. Ellerini sımsıkı tutmuş teni tenine değmiş, tüm içtenliğiyle, şefkatle sımsıkı kucaklamıştı. Elif’ de, kendini onun kollarında mutlu, mesut ve emniyette hissediyordu. Ona karşı sevgisi kat be kat artmıştı. O anın bitmesini hiç ama hiç istemiyordu.

      En son duymak istediği sesi duydu, bağ sahibi onu çağırıyordu. İçinden ayrılmak gelmese de ayrılma vakti gelip çatmıştı. Elif’in yokluğunu kimseler fark etmeden dönmesi gerekiyordu. Allah korusun Elif’in tırnağına zarar gelse kendisini asla affetmezdi. Ayrılmadan önce ağzından şu sözcükler dökülmüştü. ‘’Seninle ikimiz ayrı coğrafyaların, farklı gelenek, görenek ve kültürlerin insanıyız, bu sebeple bazı sıkıntılar çıkabilir, ama ben sana söz veriyorum, ne yapıp edip seni isteyeceğim, bana güvenmeni, sabırla beklemeni, aşkımız için mücadele etmeni istiyorum. Elif’in gözleri nemlenmeye başlamıştı. Son kez sarılmışlardı. İkisi de gözü yaşlı ayrılmıştı.

     Emir, Elif’in bütün dünyasını ve hayallerini doldurmuştu. Artık düşündüğü tek şey o idi. İçin için seviniyor, onunla bir araya geleceği günleri düşleyip mutlu oluyordu. Emir onu hayal kırıklığına uğratmamış, çok kısa bir süre içinde ailesini ikna ederek Elif’i istemeye gitmişlerdi. Fakat Elif’in babası bu konuda katı davranmıştı. Belki de kötü sonuçlanan örnek olaylardan dolayı kızını yabancı yerlere vermek istememişti. Emir pes etmemiş, ailesini tekrar tekrar göndermiş, fakat bir türlü Elif’in babasını ikna edememişti.

       Bir süre sonra buradaki işleri sona ermiş, memleketlerine geri dönmüşlerdi. Elif’in tüm hayalleri suya düşmüştü. Umudunu kesmişti. Kalabalıklarda yalnızdı, yüzü gülmüyor kimseyle mecbur kalmadıkça konuşmuyordu. Beti benzi solmuş bir deri bir kemik kalmıştı. Emir’den geriye kalan tek hatırası bir fotoğraf ve bağ evinde geçirdiği birkaç saat zamandı. O fotoğrafa bakarak, o anları düşünerek kendisini ve hayallerini avutuyordu. Bazen öyle anlar geliyordu ki, kendisini dışarı, hatta dağlara vurup haykırmak istiyordu:’’Ben Emir’i seviyorum, onsuz yaşayamam, dünyadaki en büyük aşk bizim aşkımız engel olmayın ne olur.’’ Ama yaşadığı çevre bunu yapmasına da izin vermezdi. Hayatı severek, el ele değil, törelerin içine sıkışmış birbirlerine dargın, sevgiden, aşktan mahrum edilmiş insanlar… Elif’in tek umudu rüya idi. Onu rüyasında görmek istiyordu, deli oluyordu, akşamın olmasını iple çekiyordu. Bir bahane uydurup erken uyuyacak ki canından çok sevdiği sevgilisini düşünmek için çok vakti olsun sonrada rüyasında görsün.

         Emir yiğittir, cesurdur, merttir ve de Elif’e âşıktır. Onun için, aşkı için her şeyi göze almıştır. Hiçbir engel onu durduramaz, artık o Elif için yaşar. Yediği, içtiği, gördüğü her şeyi Elif’tir. Onun verdiği mutluluğu dünyada hiçbir şeyin veremeyeceğine inanmıştır.

        Ve peşinden gider aşkının. Elif’in yaşadığı köyün bağlı olduğu ilçeye tayin ister. Gözetler durur o köye gideceği bir mazereti. Dayanamaz kalkıp köy muhtarına gider, misafir olur. Kendisini tanıtır. Elif’in durumunu sorar. Kendisini istemeye gelen kaç aileyi geri çevirdiğini ve ailesinin de işi oluruna bıraktığını öğrenir.

       Emir muhtardan Elif’i istemeye giderken yanında olmasını ondan rica eder. Muhtar elinden geleni yapacağını söyler. Elif’in babası Emir’in bu aşkını; aşkına ulaşmak için gösterdiği gayretini görür. Kızını vermeye razı olur.

       Böylece çekilen onca acı ve ıstırap sona erer Emir ile Elif muradına erer…     

     

                                                                               

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.