UA-89691712-1
Öne Çıkanlar ekonomi belediye kasım gülpınar MARİA kediyi kestiler

BAKAN: TRAFİK AKIŞINI KESMEYİN!

12 Haziranda yapılacak genel seçimler için AK Partinin Şanlıurfa listesinden milletvekili adayı gösterilen Devlet Bakanı Faruk Çelik, dün saat 14.00de GAP Havaalanında yaklaşık 200 araçlık bir konvoyla partililer tarafından karşılandı. Bu duruma alışık olmayan yetkililer, Bakan Çelikin artık ev sahibi olduğunu unutarak, kentte olağanüstü önlemler aldı. Zaten problemli olan şehir içi trafik sorununa, birde Bakan kesintisi yapılınca, geçiş güzergâhlarında adeta hayat durdu.

Son 20 yirmi yıldır bakan çıkaramayan ve ondan önce Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sadece 3 bakan çıkarabilen Şanlıurfaya nihayet 4üncü bir bakan geldi. AK Partinin Şanlıurfa listesinden 1inci sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Devlet Bakanı Faruk Çelik, 3 gün boyunca Şanlıurfada. Çok yoğun bir programı var. 12 Hazirana kadar da sık sık seçim bölgesinde olacak. Bu nedenle Bakan Çeliki ve kentteki olağanüstü önlemleri görenler, “Eyvah yandık, bundan sonra her gün böyle olur. Diğer illerde her gün bakan var, hayat normal bir şekilde devam ediyor, bizde ise hayat duruyor” dediler.

 Gelişi nedeniyle, polisin aldığı önlemleri ve adeta felç olan trafik durumunu ilettiğimiz Bakan Çelik, “Ben daha önce seçim bölgelerimde ve illere gittiğimde en çok karşı çıktığım şey budur. Bir sivil vatandaş yaşamını nasıl sürdürüyorsa bu memleketin bakanı da yaşamını öyle sürdürmesi lazımdır. Benim bilgim dışında olan hadisedir. Hissettiğim zaman arkadaşlara hemen talimat verdirdim. Onlara öyle bir şey yapmayın dedim. Kesinlikle öyle bir şey olmayacak” dedi.Yaklaşık 200 araçlık bir konvoyla partililer tarafından karşılanan Bakan Çelik, kendisine gösterilen ilgi karşısında memnun oldu. Vali Nuri Okutan ile Şanlıurfa Bağımsız Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbabanın da yer aldığı karşılama töreninde kısa bir açıklama yapan Bakan Çelik, “Bugün beklentilerimin çok üzerinde bir karşılama ile burada olmak beni mutlu etti. Herkese çok teşekkür ediyorum. Çok yoğun çalışacağız ve herkesle kucaklaşıp, el ele vereceğiz. Türkiyenin parlayan yıldızı olan Şanlıurfanın hak ettiği yeri alması için gerekli projeleri belirleyip, gelecek uygulayacağız” diye konuştu.
Bakan Çelik, aday tanıtım toplantısının yapıldığı Atatürk Kapalı Spor Salonundan sonra, Şanlıurfa Valiliği daha sonra ise Şanlıurfa Belediyesine geçti. Burada gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bakan Çelik, BDPnin desteklediği bağımsız adaylara yönelik YSK kararına ilişkin bir soruyu da, “Türkiye demokrasi yolunda önemli mesafeler aldı. YSK kararlarını değerlendirmek doğru değil. YSK bünyesinde gerekli itiraz ve değerlendirmeler yapılıyor. Milleti rahatlatacak önemli, hayırlı neticeler alınacağına inanıyorum.” yanıtını verdi.

 Devlet Bakanı Faruk Çelik, 12 Hazirandan sonra AK Parti iktidarının ustalık dönemine başlayacağını belirterek, Biz, güçlü, şanlı, şerefli tarihi olan bir milletiz. Geçmişte nasıl mektuplar yazarak dünyada büyük sarsıntılar meydana getirdiysek ustalık döneminde de güçlü bir Türkiye olacak, daha onurlu bir Türkiye olacak dedi.

4 yıl boyunca Şanlıurfalıların emrinde ve hizmetkarı olacağını aktaran Bakan Çelik, Allahın kendisine çobanlıktan bakanlığı nasip ettiğini, evliyalar şehri Bursadan peygamberler şehri Urfaya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.
Partisinin Şanlıurfadaki aday tanıtım toplantısında konuşan Devlet Bakanı Faruk Çelik, havaalanından salona gelinceye kadar kendisine gösterilen ev sahipliği ve güler yüzden dolayı teşekkür etti. Şanlıurfanın medeniyete beşiklik ettiğini hatırlatan Bakan Çelik, Şanlıurfa geçmişimizi, mazimizi şenlendiren bir şehirdir. İnşallah önümüzdeki dönemde geleceğimizi şenlendirecek şehirlerin başında olacaktır. Onun için buradayız Şanlıurfaya bu yakışıdır, Şanlıurfalılara bu yakışır. Başbakanımızın
talimatıyla huzurlarınızdayız. 4 yıl boyunca Şanlıurfalının emrinde olacağız. 9 yıl boyunca çok önemli hizmetler yaptık. Ülkemizin dört bir tarafında önemli hizmetler yaptık. Şanlıurfaya da önemli hizmetler yaptık. Ama esas mesele, bundan sonra biz Şanlıurfa için ne yapacağız? Oturacağız köylü kardeşimle, ilçedeki kardeşimle, muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve belediye başkanlarımızla, herkesle oturacağız, geleceğin Şanlıurfasını oluşturacağız, marka şehri konuşacağız dedi.

“URFANIN SORUNLARI URFADA ÇÖZÜLECEK”

Şanlıurfanın sorunlarının 12 Hazirandan sonra Ankaraya gitmeyeceğini, Ankaranın Şanlıurfaya geleceğini vurgulayan Bakan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: Şanlıurfaya 20 Nisanda hizmetkârlarınız geldi. Bu kadro, hizmetkâr kadrosudur. Halka tepeden bakan değil, halkla beraber, halkla kol kola yürüyen, milletin derdiyle dertlenen bir kadrodur. Bu ilk toplantıda merak edeceksiniz, bu bakan da kim ki Şanlıurfaya gönderildi diye. Kendimi bir cümle ile özetleyeceğim. Allahın çobanlıktan bakanlığa gelmeyi nasip ettiği bir kardeşinizim. İçinizde, Anadolu kokan bir kardeşinizim. Değerli kardeşlerim, el ele, gönül gönüle, birlik beraberlik içinde, ben değil biz anlayışı ile hep beraber kol kola girerek bütün Şanlıurfadaki kardeşlerimizle beraber sorunları çözüp üstesinden geleceğiz. Şanlıurfayı ulaşması gereken düzeye taşıyacağız. Tarımdan ulaşıma, sulamadan enerjiye her alanda yatırım yapacağız. Hangi alanda gerekiyorsa o alanda canla başla çalışacağız.

“ONURLU BİR TÜRKİYE OLACAK”
Bakan Çelik, Başbakan Erdoğanın, Çıraklık dönemi, kalfalık dönemi geride kaldı. 12 Hazirandan sonra ustalık dönemi başlıyor sözlerini hatırlatarak, Ustalık döneminde şunu bilmenizi istiyorum. Türkiye, millet olarak onurlu bir millet. Güçlü bir milletiz. Şanlı ve şerefli tarihi olan bir milletiz. Onun için geçmişte nasıl mektuplar yazarak dünyada büyük sarsıntılar meydana getirdiysek ustalık döneminde güçlü bir Türkiye olacak, daha da güçlü, onurlu bir Türkiye olacak. Sözü her yerde dinlenen Türkiye olacak. Bu dönem Sayın Başbakanımız açısından son derece önemli bir dönem. Biz çıraklık dönemimizi, kalfalık dönemimizi evliyalar şehri güzel Bursada, yeşil Bursada tamamladık. Bu dönem, ustalık dönemidir. Ustalık dönemini de peygamberler şehrinde tamamlayacağız. Allaha hamd ediyorum, evliyalar şehrinde hizmet etme imkanı verdi. Şimdi de peygamberler şehrinde hizmet etme imkânı verdi. Allah utandırmasın, Allah yolumuzu açık etsin. Allaha emanet olun diye konuştu.

 

BAKAN ÇELİKE PANKART ŞOKU
AK Partinin aday tanıtım toplantısının yapılacağı Atatürk Spor Salonu karşısındaki 5 katlı apartmanın çatısına, Bakan Çelikin konvoyu sırasında pankart asılmak istendiği ihbarı polisi harekete geçirdi. İhbar üzerine binanın çatısına çıkan polis, büyük beyaz bir beze üzerinde “Şanlıurfalıyam cekete oy vermem. Çağırın Hakkoyu, giydirin sakoyu” yazılı pankarta el koydu. Polis çatıda bulunan ve pankartı açmak isteyen Z. D., C. K. ve M. K. isimli kişileri de gözaltına aldı. 3 şüpheli Sarayönü Polis Merkezine götürülürken, aday tanıtımın yapılacağı spor salonu bahçesinde kavga eden iki kişi kişi de gözaltına alındı.

 

BAKAN ÇELİK VALİ OKUTANI ZİYARET ETTİ

Atatürk Spor Salonundaki aday tanıtım toplantısından sonra Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti. Vali Nuri Okutanın karşıladığı Devlet Bakanı Faruk Çelik valilik girişinde polis merasim mangasını selamladıktan sonra valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra Vali Nuri Okutan, valilik girişinde bulunan valilik projelerini Bakan Çelike anlattı. Vali Okutan ile valilik makamında bir süre görüşen Bakan Çelike Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa brifingi sunup, çeşitli hediyeler verdi.

 

VE BİR BAKAN DAHA BELEDİYEDE‏

Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, diğer milletvekili adayları ile birlikte valilikten belediye binasına kadar yürüyerek Şanlıurfa Belediyesine geldi.

Bağımsız Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcıları Mustafa Aydın, M. Fevzi Yücetepe, M. Emin İzol, Ahmet Al, Mahmut Kırıkçı ve İbrahim Güllüoğlu tarafından karşılanan Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelike Vali Nuri Okutan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve AK Partili Milletvekili adayları eşlik etti. Belediye Başkanlığı protokol girişindeki “On İkiler Köşesi”ni ve eski belediye başkanlarına ait fotoğrafları inceleyen Devlet Bakanı Çelik ve beraberindekiler daha sonra başkanlık makamında bir süre görüştü.Şanlıurfa Valiliğinin ardından Şanlıurfa Belediye Başkanlığına ziyarette bulunduğunu ifade eden Devlet Bakanı Faruk Çelik burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Faruk Çelik, “İllere gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde yerel yönetimler bizler için oldukça önem arz etmektedir. Bu kapsamda seçim bölgemiz olan Şanlıurfaya gelir gelmez, gerek valilik gerekse de belediyelerimizi ziyaret etmeyi ihmal etmedik. 12 Haziran genel seçimlerin ardından tüm il, ilçe ve belde belediyelerimizle birlikte Şanlıurfanın hizmetinde olacağız. Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbabaya çalışmalarından dolayı başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretinden dolayı Devlet Bakanı Faruk Çelike teşekkür eden Belediye Başkanı Fakıbaba, ziyaret anısına Çelike bir mırra takımı hediye etti. Ziyaretlerin ardından Bakan Çelik, AK Parti Milletvekili aday adayları ve adaylarla birlikte Şanlıurfa Şehitlik Çamlıkta yemekli bir toplantı düzenledi. Çelik yemekli toplantı ve katılacağı televizyon programının ardından Polisevine geçip burada bir değerlendirme toplantısı düzenledi. (Mustafa ARISÜT-Mustafa DEMİR/İPEKYOL)

Anahtar Kelimeler:
1
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.