UA-89691712-1
Öne Çıkanlar dikkat KAÇMA belediye KURUM yani sezon hazırlıkları

Belediyenin 2014 mali programı okunmaya başlandı

Şanlıurfa Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Belediye meclis salonunda yapılan toplantıya Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe başkanlık yaptı. Toplantıda 2014 yılı Şanlıurfa Belediyesi performans programı, 2014 yılı Şanlıurfa Belediyesi Bütçe Gelir Tarifeleri, 2014 yılı Şanlıurfa Belediyesi gelir-gider cetvelleri gibi konular görüşüldü.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 2014 yılı için yazmış olduğu sunuşta, Fakıbaba, “Şanlıurfa’yı Türkiye’nin sayılı kentlerinden biri yapmak vizyonu ile göreve geldiğimiz günden beri planlama, şeffaflık ve kurumsallaşma, çalışmalarına önem verdik” diye ifade etti. Fakıbaba, “Belediye hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin artırılmasında, kent sağlığının korunmasına yönelik yapılacak çalışmalarda, diğer mali ve sosyal hedeflere ulaşmada, 2014 performans programı önemli bir rol üstlenmiş bulunmaktadır. Belediyemiz güvenilir, etkin, şeffaf, öncü ve örnek bir belediye olmak vizyonuyla ve müşteri odaklı, sürekli gelişim, prensibine bağlı bir şekilde kalite ve verimlilik anlayışı içinde çalışmalarına devam etmektedir” diye belirtti.

 

PERFORMANS PROGRAMI NEDİR?

Performans programı, kamu idaresinin stratejik planında belirtilen öncelikler doğrultusunda bir mali yıl içinde yürüteceği faaliyetleri ve bu faaliyetlerin gerektirdiği kaynak ihtiyacını, faaliyetlerin nicelik, nitelik, sonuç ve etkileri itibariyle gerçekleşme düzeylerini ve bu düzeylerin gerektiğinde hangi kriterlerle değerlendirilip ölçüleceğini gösteren performans hedef ve göstergelerini içeren, idare bütçesi ve idare faaliyet raporunun hazırlanmasına esas teşkil eden programdır. Performans programı ile belediye bünyesinde, etkili, verimli, sorunlara çözüm getirebilen, katılımcı, saydam ve hesap verebilir özelliklere sahip bir yönetim yapısının oluşturulması beklenmektedir. Özellikle belediyenin mali performansı ile mal ve hizmet üretim kalitesini yükseltmek bu beklentiler arasında yer almaktadır.

 

BELEDİYEN BİN 196 PERSONELİ VAR

Belediyenin dünkü toplantısında Şanlıurfa Belediyesi’nin teşkilat yapısı, fiziksel kaynakları ve personel durumuyla ilgili bilgiler de verildi. Şanlıurfa Belediyesi’nin teşkilat yapısında dört belediye başkan yardımcısı, 29 müdür kadrosu ile hizmetleri yerine getirdiği belirtildi. Fakıbaba’nın belediye başkanı olmasından bu yana belediyenin bünyesinde 678 personelin emekli olduğu ve 2013 yılı itibariyle bin 196 personelin görev yaptığı ifade edildi. Toplantıda ayrıca belediye insan kaynakları ve eğitim müdürlüğünün personele yönelik çalışmaları kapsamında 25 ayrı konuda toplam 11 bin saat eğitim verildiği kaydedildi.

 

2014 YILI HARCAMA PROGRAMI

 

2014 yılı Şanlıurfa Belediyesi Bütçe Gelir Tarifeleri, 2014 yılı Şanlıurfa Belediyesi gelir-gider cetvelleri gibi konular görüşüldüğü toplantıda Şanlıurfa Belediyesi’nin 2014 yılı için toplam bütçe giderinin 578 milyon 560 bin 24 kuruş olarak düzenlenmesi ön görülüyor. Belediye meclisi bugün yeniden 2014 yılına ait mali gelir ve gider konuları görüşmeye devam edecek. (ALİ DEMİR/İPEKYOL)

Anahtar Kelimeler:
1
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.