Saadet Asrından sonra, İslam ümmeti arasında başlayansürtüşmelerle; çok büyük problemler yaşandı, çok büyük hadiseler baş gösterdi.Özellikle Melik-i Adud yani ısırıcı Melikler dönemi, Ümmet için çok çetin vekaranlık bir dönem olarak tarih sayfalarına geçti!. Daha önce, tek hedefe, tekdüşmana ve tek rakibe karşı; omuz omuza mücadele veren Ümmet’in evlatları,tefrikanın ve gereksiz ihtilafların hayatlarında vuku bulmasıyla birlikte; asılolan düşmanlarını bırakıp başladılar birbirleriyle uğraşmaya! Tıpkı bu gün,Müslümanların gerçek düşmanlarını bırakıp, birbirleriyle uğraştıkları gibi…

  Ümmet arasında,rahmete ve ittifaka dayanmayan, ümmet ’in salah ve menfaatine yönelik olmayanher türlü ihtilaf; tefrika, gerginlik, huzursuzluk ve ayrılık meydana getirirki, bu beyhude bir uğraştır… Bu gün, Emperyalist güçlerin ve onlarıngüdümündeki diğer kefere devletlerin yek koldan İslam’a ve Müslümanlarasaldırmaları, kendi içlerinde yaşayan Müslümanların mabedlerini kundaklayıp ateşevermeleri, onları takibe almaları, dahası; İslam’a karşı ilgisi bulunanherkesi, İslam’dan nefret ettirmek için, İslamafobi gibi şayialar yaymalarınıntemelinde; İslam coğrafyasındaki Müslümanların ittifakı bırakıp, beyhudeuğraşlarla birbirlerini bitirme muhalefetleri yatmaktadır.

  Almanya’sındanAmerika’sına, İngiltere’sinden Fransa’sına kadar, hepsinin, el birliğiyledünyadaki tüm terör şebekeleriyle iş birliği yapıp ve Müslümanları hedefaldıklarına bakıldığında; ümmet’ in, gereksiz ihtilaflarla, beyhude uğraşlarlane durumlara düşmüş olduğu kendiliğinden anlaşılmış olacaktır herhalde!. Haniher vesileyle, kendilerini medeniyetin (!) temsilcileri olarak dünyaya lanseedip ve insan haklarına saygılı olduklarını durmadan bağıran ve saçmalayan Avrupaülkeleri var ya, onların şu günlerde kimlerle iş tutup,kimlere kucakaçtıklarına, kimleri barındırdıklarına, kimleri eleştirip, kimlerisavunduklarına bakıldığında; İslam coğrafyasının neden bu hale geldiği konusudaha iyi anlaşılacaktır galiba!...

  Bütün mesele,Müslümanları bölmek ve parçalamak, sonra da; dün yaptıkları gibi;parçaladıklarının her birisini de kendilerine bağımlı birer uydu halinegetirmek. Dünya Müslümanlarının, artık gereksiz ihtilafları ve beyhudeuğraşları bırakıp; kendilerine gelmeleri lazımdır. Dün Çanakkale deMüslümanları yenemeyen Emperyalist haydutlar, bu gün tefrikayla, şeytaniideolojilerle bölmeye çalışmaktadırlar. İçimizdeki hainleri kullanarak, tam birasırdan beridir bizi birbirimize düşürmediler mi? Ümmet anlayışınıdinamitleyip, ırkçılık belasını hortlayanlar yine bunlar değil miydi? Heriyilik adına, dirilmek vaktidir ve çok geç olmadan uyanmak lazım…

  Kürt, Türk, Arap,Laz Çerkez dedirttiler; sonra da kendi taşeronlarıyla iş tutup; Müslümanlarıgereksiz ihtilaflarla, beyhude uğraşlarla uyuttular. Bu gün gelinen noktayabakıldığında, Ümmet’in dirilişinden rahatsız olanların; neden Müslümanlarla bukadar uğraştıkları anlaşılmış olacaktır. ABD başta olmak üzere, tüm Avrupaülkelerinin istedikleri tek bir şey vardır: “Müslümanlar birbirlerini yesinbitirsinler, biz üretelim onlar tüketsinler felsefesinden başka her hangi birşey yatmamaktadır.

  ALLAH’TAN! Oldumolası, Kâfirlerin yalandan dostluk türkülerine kanmadım, onları hiçbir zamansevmedim ve onlar her kimleri methedip durdularsa; mutlaka altında bir bityeniğinin olduğuna da kanaat getirdim. Onların ağızlarıyla konuşup veMüslümanları haksız eleştirilere maruz bırakanların; göbekleriyle kimlere bağlıolduklarını da her vesileyle gördük ve görmekteyiz.

  Zaman, gereksizihtilaflarla, beyhude uğraşlarla zamanı boşa israf etme zamanı değil; tamaksine birleşmek, ittifak halinde hareket etmek ve geçmişten ders çıkarıp,ebedi menzile emin ve istikrarlı adımlarla yürüme zamanıdır. Düşman oklarının,hangi tarafa doğru birleştiklerine dikkat edip ve ona göre, karar vermezamanıdır. Gereksiz ihtilafların beyhude uğraş olduğunu asla unutmamalıyız!..Vesselam!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.