Öne Çıkanlar MİLLET ajansurfa siyaset balıklıgöl gündem

Haliliye'de 78 m² daire icradan satılacaktır

Devteyşti Mahallesi 9620 sokak no 3 kat : 2 6 nolu daire, Şanlıurfa 4. İcra Müdürlüğü Dairesi tarafından 18/03/2021 günü 14:30 - 14:35 arası açık arttırma usulüyle satışa sunulacak.

İhaleye katılım şartları ve diğer ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz

T.C.ŞANLIURFA4. İCRA DAİRESİ

2020/14465 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Süleymaniye mahallesi 4763 Ada, 7 Parsel, 361,93 m2 yüzölçümlü, 2.kat 5.nolu bağımsız bölüm nolu 96/728 arsa paylı taşınmazın tam hissesinin satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Bağımsız bölümde yapılan incelemede taşınmazın çevresinde 3-4 katlı binalar, Süleymaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi ve park bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanı batısında100 metre mesafede Salih Özcan Bulvarı,doğusunda 450 metre mesafede Açıksu Caddesi, kuzeyinde 280 metre mesafede semt pazarı bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+2 normal kattan oluşmaktadır. Merdiven basamakları mermer kaplamalı ve sahanlık seramik döşemelidir. Merdivenler demir doğrama korkulukludur. Merdiven ve sahanlık duvarları boyalıdır. Binanın her katında iki adet daire bulunmaktadır. Binaya giriş zemin kattan yapılmaktadır.
Kıymet takdiri yapılan daire merdiven çıkışına göre sağ tarafta kuzey-güney-batı cephelidir. Dairede 3 oda, 1 salon, antre, WC, mutfak, banyo ve 1 adet balkon bulunmaktadır. Balkon odaya dahil edilmiştir. Dış kapısı çelik kapıdır. Daire soba ile ısınmaktadır. Pencereler pvc imalattan ve kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Yerler seramik döşemeli, duvarlar sedef boyalıdır. Mutfak, wc-lavabo ve banyo duvarları fayans kaplamalıdır. Mutfak dolapları ve tezgah mevcuttur. Tavan kartonpiyerlidir. Daire balkon dahil net 78,00 m2 alanlıdır.
Adresi : Devteyştimahallesi 9620 sokak no 3 kat : 2 6 nolu daire
Yüzölçümü : 361,93 m2
Arsa Payı : 96/728
İmar Durumu : Bitişik nizam 3 kat taks:0,50 kaks:1,50 konut alanı imarlı
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde muhtelif hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/03/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/05/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/14465 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.