Öne Çıkanlar gazete ajansurfa ekonomi kanmerkezi psikolojikdestek

ŞUTSO, Ankara'daki temaslarını tamamladı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75. Genel Kurulu'na katıldı. Genel Kurul Programını genişleten ŞUTSO Heyeti, 30 Nisan’da gittiğiAnkara’dan yedi program gerçekleştirerek 2 Mayıs akşamı döndü.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Meclis Başkanı Ahmet Altun’un da aralarında bulunduğu ŞUTSO Heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın teşrifleriyle 02-03 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenen TOBB 75. Genel Kurulu’na katıldı. 81 ildeki oda ve borsa başkanları, genç ve kadın girişimcilerin davetli olduğu genel kurula katılım yoğun oldu.

Gerçekleşen Genel Kurul’a ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Meclis Başkanı Ahmet Altun’un yanı sıra Genel Kurul Delegeleri Abdurrahman Acı, İbrahim Toru, Mehmet Günak, A.Kadir Güllüoğlu, Ahmet Sambur, Mehmet Karademir, C.Atilla Meral, M.Emin Atmaca, İbrahim Şen, İ.Halil Şaz, Mustafa Işık, Mehmet Aslan, Hasan Yılmaztekin, Yönetim Kurulu Üyeleri M.Sait Aydın, Metin Baydar, Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Şanlıurfa TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, Başkan Danışmanı Mutlu Güneş, Basın Danışmanı İbrahim Acıkaya katıldı.

Genel Kurul Programını genişleten ŞUTSO Heyeti, 30 Nisan 2019 tarihinde Ankara’ya gitti.

İlk Program Yüksek Koordinasyon Kurulu ve Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Toplantısı

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,75’inci Genel Kurul öncesinde30 Nisan 2019 tarihinde; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen, Yüksek Koordinasyon Kurulu ve Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Toplantısı’na katıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantıda üyelerle bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu.

İKİNCİ PROGRAM ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ ZİYARETİ

ŞUTSO Heyeti, 30 Nisan 2019 tarihinde, Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekilleri Z.Gülender Açanal, Ahmet Akay, Halil Özcan ve Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret ederek ilin ticaret, sanayi, turizm ve tarım sektörlerinde öne çıkan problemlerle ilgili birer dosya sundu.

 ÜÇÜNCÜ PROGRAM TOBB İKİZ KULELERDE

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 01 Mayıs’ta TOBB İkiz Kulelerde Yöresel ürünlerin sergilendiği alanda stant açtı. Açılan stantta yöresel ürünler, Şanlıurfa fıstığı ve Şanlıurfa İsotu’nun yanı sıra Şanlıurfa Çiğköftesi ve Şanlıurfa Şıllık Tatlısı ikram edildi, coğrafi işaret tescili almış ürünlerin tanıtıldığı kitapçık dağıtıldı. ŞUTSO Standını, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ve yüzlerce katılımcı ziyaret etti.  Stant ziyaretlerinin akabinde Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.

DÖRDÜNCÜ PROGRAM ANITKABİR ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75. Genel Kurulu nedeniyle TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular.

BEŞİNCİ PROGRAM HİZMET ŞEREF BELGESİ VE PLAKET TÖRENİ

TOBB delegesi olarak 10, 20 ve 40. yılını dolduranlara, son seçimlerden bu yana ahirete intikal eden Oda ve Borsa Başkanları ile üyelerinin ailelerine Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket takdim edildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB delegeleri katıldı. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, törenin akabinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile görüşerek Şanlıurfa’da ticaret sektöründe yaşanan problemlerin çözümüne ilişkin destek talebinde bulundu.

 ALTINCI PROGRAM GENEL KURUL

TOBB’un 73. Genel Kurulu 02 Mayıs’ta M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. TOBB ETÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Bakanlar, TOBB delegeleri,oda ve borsa başkanları, ŞUTSO Heyeti,  Genç ve Kadın Girişimciler Başkanları ile diğer davetlilerin katılımıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu genel kurul konuşmasında ‘birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi’ temasına vurgu yaparak, iş dünyasının önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasını istediğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın icracı ve reformcu iş yapma tarzıyla ekonomide yeniden atılıma geçeceğimize inanıyoruz. Hiçbir engel, aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü” ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen TOBB 75. Genel Kurulu'nda konuştu. Ahiliğin ve lonca teşkilatının bugünkü mirasçısı olan TOBB'un en başından beri hep birlikte çalıştıkları, yol yürüdükleri bir kuruluş olduğunu aktaran Erdoğan, ekonomi başta olmak üzere ülkenin geleceğine ilişkin hemen her konuda iş dünyasıyla istişareye özel önem verdiklerini söyledi. Aldıkları tüm kararların ortak aklın, ortak ihtiyaçların ve ortak vicdanın ürünü olması için gayret gösterdiklerini dile getiren Erdoğan, Ankara ve tüm şehirlerde iş dünyasının bu en büyük çatısının genel kurullarına, ekonomi şuralarına, ödül törenlerine ve diğer pek çok etkinliğine katılarak yol arkadaşlığını güçlendirdiklerini ifade etti.

Son Program Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ziyareti

ŞUTSO Heyetinin Ankara’da gerçekleştirdiği son program, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ziyareti oldu. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, gerçekleşen ziyarette, Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’ye Şanlıurfa OSB'deki mevcut sorunları ileterek çözümüne yönelik destek talebinde bulundu.

Yoğun geçen Ankara programı sonrası ŞUTSO Heyeti, 02 Mayıs Çarşamba akşamı Şanlıurfa’ya döndü.

İPEKYOL

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.