Akçakale Belediyesi'nde toplu sözleşme imzalandı

Akçakale Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı....

Akçakale Belediyesiile Belediye-İş Sendikası arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’dan Ramazan Bayramı öncesi işçilere bayram sevinci yaşatacak zam müjdesi geldi.

Yalçınkaya ile Belediye-İş Sendikası Başkanı Adem Şıltak arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye konferans salonunda düzenlenen imza törenine Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşarer ve Halef Karataş, birim amirleri, işçi temsilcileri ve işçiler katıldı. Yapılan konuşmaların ardından memur maaşına endeksli, 200’den fazla işçinin yararlanacağı ve 3 yılı kapsayan sözleşme için imzalar da atıldı.

Yalçınkaya, toplu iş sözleşmemizin imza törenini gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

Bu şartlar ve bugünün imkanları ölçüsünde en iyi sözleşme. Bizim bu sözleşme ile söylediğimiz şey şudur, insan her zaman en fazlasını vermek ister. İnanın bütün şartları zorlayarak en iyisini yapmaya çalıştım. Bundan sonraki yılları da memur maaşına endeksledik. Türkiye’de herkese ne verildiyse işçimize de o verilecek. İşçimiz bunları haketmiş, alın teri dökmüş, canla başla hizmet ederken biz de bu ilçenin bir evladı, belediye başkanı olarak bu ilçenin Türkiye'nin en iyi ilçesi olması için gayret ediyoruz”

BİHA


22 Nis 2022 - 16:57 Şanliurfa- Asayiş