Urfa’daki feci kazanın perde arkası ortaya çıktı

Şanlıurfa'da aracın sulama kanalına düşerek 3 kişinin yaşamını yitirdiği kazanın perde arkası ortaya çıktı. Kaza sonrası gözyaşlarına boğulan ölenlerin yakınları kazanın tel örgülerin bulunmadığı yerde yaşadığına dikkati çekerken kanal etrafına bir ay önc...

Şanlıurfa'da sulama kanalına düşen araçta ölen 3 kişinin cenazesi, gözyaşı ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Haliliyeilçesine bağlı kırsalBakımlıMahallesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada 06 DC 6939 plakalı aracın sulama kanalına devrilmesi sonucu araçtakilerden MehmetReşat Demir,İzzettin AçıkgözveAlican Demirli’nin cesedine ulaşıldı. Demir, Açıkgöz ve Demirli’nin cansız bedenli Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Morgdaki işlemlerinin ardından ailelerine teslim edilenMehmet Reşat Demir, İzzettin Açıkgöz ve Alican Demirli,Şanlıurfamerkez, Suruç ve Bakımlı mahallelerinde gözyaşları ve dualar arasında defedildi.

2 KİŞİYİ HALA BULUNAMADI

Araçta bulundukları öğrenilen Bünyamin Nerede ve İlhami Damar için arama kurtarma çalışmalarıysa gün içinde dalgıç polisler eşliğinde devam etti. Ancak şu ana kadar Nerede ve Damar’ı arama çalışmalarında sonuç elde edilemedi.

“ÇEKİLEN TELLERİ İKİ GÜN SONRA ÇALDILAR”

Öte yandan kazanın yaşandığı yerde kanal etrafında tel örgülerin bulunmadığı ortaya çıktı. Kaza sonrası gözyaşlarına boğulan ölenlerin yakınları kazanın meydana geldiği noktada tel örgülerin olmadığını ifade ederken kanal etrafına bir ay önce çekilen tel örgülerin hurdacılara satılmak üzere çalındığı belirtildi.

Harran Üniversitesi’nin Osmanbey kampüsünden başlayan tel örgülerin Mağaracık köyüne kadar kilometrelerce uzandığını belirten Salih Demirci, “Devlet bu kanal telini bir ay önce yaptı. Harran Üniversitesi’nin oradan Mağaracık köyüne kadar gidiyordu. Bu tellerin hepsini çaldılar, devlet yaptı iki gün sonra hepsini çaldılar. Bu teli çalmasalardı bu çocuklar öyle olmayacaklardı. Beş kuruş para kazanmak için telleri söküp satıyorlar” dedi.

Devlet Su İşleri (DSİ) yetkilileriyse yaklaşık 240 km boyunca kanal etrafına tel örgülerin çekildiğini, bu kadar büyük bir alanda 24 saat güvenlik bulunduramayacaklarını bildirdi.

BİHA


22 Nis 2022 - 17:32 Şanliurfa- Asayiş