Baba-oğul-yengeyi aynı doktor sağlığına kavuşturdu

Şanlıurfa’da yaşayan ve ortopedik rahatsızlığı olan Necati Yardımcı’nın kendisi, babası ve yengesi Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı operasyonlarla sağlıklarına kavuştu....

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümüne başvuran, baba-oğul-yenge hastanede aralıklarla yapılan başarılı operasyonlarla sağlıklarına kavuştu.

Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Burak Kaya, aileyle dostluklarının Necati Yardımcı ile başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Necati Yardımcı’da total kalça protezi vardı, gevşeme mevcuttu, revizyon total kalça protezi yaptım. 5 ay oldu takriben. Talihsizlik babası kalçasını kırdı, babaya da yine başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Şimdi de sırada yengesi vardı. Yengeyi de femur kırığından opere olmuştu, revize ederek onun da ameliyatı güzel geçti. Böyle güzel dostlar, güzel arkadaşlıklar edinmiş olduk. Bu mesleğimizin güzel tarafları. Hastanemiz Şanlıurfa’nın dinamo hastanelerinden bir tanesi, hatta başı çeken bir hastane olduğu söylenebilirim. Ortopedi ekibi olarak biz elimizden geleni yapıyoruz. İl dışı sevk oranını oldukça azalttık. Gerek kalça cerrahisinde gerek diğer pelvis cerrahilerinde başarılı ameliyatlar gerçekleştirmenin gurunu yaşıyoruz.”

Akbaşlar köyünde çiftçi olduğunu belirten hasta Necati Yardımcı, operasyonlarla ilgili şunları ifade etti:

“Çocukken ayağımda bir sıkıntı vardı. 5-6 yaşındaydım birçok doktora gittim, kırıkçıya çıkıkçıya gittim. Kimse bir şey anlamadı, çare bulamadım. Aradan çok uzun yıllar geçti. Hiç doktora gitmemiştim ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdum. Burak Kaya hocaya denk geldim. Beni ameliyat etti. 5-6 aydır maşallah ayağım iyi ve hiçbir sıkıntım yok. Uzun yıllar sakat olan ayağım iyileşti. Daha sonra babamın kalçası kırıldı, onu da Burak hocam ameliyat etti. Başarılı bir ameliyat ile sağlığına kavuştu. Ardından yengemi getirdim. Onu da Burak hoca ameliyat etti. Hocama teşekkür ediyorum”.

BİHA


26 Nis 2022 - 10:42 Şanliurfa- Asayiş