Evde sağlık hizmeti alan vatandaşlara ziyaret

Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Müslüm Şahin evde sağlık hizmeti alan hastaları hanelerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti....

BİRECİK- Başhekim Uz. Dr. Müslüm Şahin, evde sağlık ekiplerinin verdiği hizmeti görmek ve değerlendirmek için tıbbi takipleri evde sürdürülen hastaları evlerinde ziyaret etti.

Şahin, geçmişle bugün arasında köprü kuran değerli varlıklar olan yaşlıları ve evde bakım hastalarının yaşam kaliteleri arttırmak için hastaları ziyaret ederek yanlarında olmaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Birecik’te 515 hastaya evde sağlık hizmeti veriyoruz, Evde bakım hizmetleri konusunda 2 doktor, 3 hemşire, 1 evde sağlık teknikeri ve 2 şoför görev yapmaktadır. Yaşlı, engelli vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinin aksamaması için tedavilerinin devamını sağlamalarına önem gösteriyoruz. Bu konuda hasta yakınlarına da hasta bakımı konusunda eğitim veriyoruz. Amaç, bedensel engeli nedeniyle eve bağımlı ve evde tıbbi tedaviye ihtiyaç duyan hastalara ev ortamında sağlık hizmeti sunarak yaşam kalitelerini üst seviyede tutmaktır. Bu hizmet ile vatandaşlarımızın memnuniyeti bizleri de ziyadesiyle memnun etmektedir. Ziyarete gittiğimiz Hastalarımızın mutluluğu ve sevincini yüzlerinden okuyabildik. Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen hasta veya yakınları evde sağlık koordinasyon merkezinin 444 38 33 numaralı Telefonunu arayarak kayıtlarını yaptırabilirler”

BİHA


28 Nis 2022 - 09:47 Şanliurfa- Asayiş