Akçakaleli kadınlar hayallerini gerçekleştiriyor

Akçakale Belediyesi Kadın Spor ve Aktivite merkezindeki kurslarda kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor....

AKÇAKALE- Akçakale Belediyesi Kadın Spor ve Aktivite merkezinde kadınlara yönelik mesleki ve teknik becerilerini ile hobini geliştirecek kurslar devam ediyor.

Akçakale’de kadın istihdamının artırılması ve kadınların sosyalleşmesine yönelik eğitimler devam ediyor.

Kursiyerlere ilgi alanlarına göre filografi, telaryum, el sanatları, resim, dikiş nakış, kuaför eğitimi ile okuma-yazma ve Kuran-ı Kerim kursları veriliyor. Kursların sonunda başarılı kursiyerler, sertifika alma imkanına sahip oluyor.

Merkeze ve kurslara dair açıklamalarda bulunan Filografi Eğitmeni Şemme Yedikardeş, kadınların hem meslek öğrendiğine hem de sosyalleştiklerine dikkat çekerek tüm kadınlara merkeze gelmeleri için çağrıda bulundu.

Dikiş Nakış Eğitmeni Yaze Bal, “Belediyenin bize sağlamış olduğu yerden dolayı onlara teşekkür ediyoruz. Buraya gelen bayanlara meslek edindiriyoruz. Kadından en azından ailelerine maddi olarak ufak da olsa katkıda bulunuyorlar. Burada meslek öğrenip kendi işyerini açan öğrencilerimiz var” dedi.

BOYA, TUVA ALAMAYANLAR BURADA YETENEKLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Resim Öğretmeni Birgül Güngör, maddi imkanı olmayanlar için büyük bir imkan sağlandığını şu sözlerle dile getirdi:

“Akrilik boya kursumuzda öğrencilerimiz yeteneklerini daha çok geliştirme imkanı buluyor. Belediyemizin sağlamış olduğu imkanlar sayesinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Kare kalem çalışmaları da devam etmekte. Haziran Ayı sonunda kursumuz olacak. Yapılan eserler sergilenecek. Belediyeye teşekkür ediyoruz. Bu sayede evde oturan öğrenciler boya tuval almaya imkanı olmayan öğrencilerimiz bu sayede yeteneklerini daha da geliştiriyor. Kursumuza gelerek bilgilerini artırmış oluyorlar.”

BİHA


28 Nis 2022 - 18:13 Şanliurfa- Asayiş