Baydilli: Vatandaşlarımızın istihdamını gözetmek zorundayız

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı....

KARAKÖPRÜ -Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Baydilli şunları dile getirdi:

“Geçimini sağlamak için emeğiyle, alin teriyle mesai harcayarak çalışmak çok değerlidir. Ailesinin rızkı için, helal lokma için çalışan insanın ibadet yapmış olduğu kanaatindeyim.

İslam dininde ve kadim coğrafyamızda her zaman emeğe cok değer verilmiş, emeğin karşılığının tam olarak verilmesi önemsenmiştir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)' "İşçinin hakkını alnının teri kurumadan veriniz" diye emretmiştir.

Dünyada ülkemiz çok genç bir nüfusa sahipken, Şanlıurfa’da Türkiye'de en genç şehir olarak dikkat çekiyor. Bizim öncelikli hedefimiz bu genç nüfusu yani iş gücünü ülkenin kalkınması için en iyi şekilde değerlendirmektir. Sanayide, teknolojide, sağlıkta, tarımda, hizmet sektöründe ve hayatın her alanında üretenler sayesinde toplumların refah düzeyleri yükselmektedir.

Biz yöneticiler olarak şehri imar ederken, vatandaşlarımızın istihdamını da gözetmek zorundayız. Bu konuda özel sektörle sürekli temas halindeyiz ve organize sanayi bölgesinde bir tane fabrika yapıp orada gençlerin istihdam edilmesini sağlayacağız. Fabrikamızın çalışmaları devam ediyor, inşallah kısa sürede tamamlanacaktır.

Biz Karaköprü Belediyesi ailesi olarak personelimizle birlikte ilçemize hizmetin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Biz biliyoruz ki işçi kardeşlerimizin emeği ve çabası olmadan biz hiçbir hizmeti yerine getiremeyiz. Bu anlamda özveriyle çalışan personelime emekleri için çok teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm emekçi vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlar, hayırlı ve güvenli bir çalışma hayatı dilerim.”

BİHA


01 May 2022 - 12:57 Şanliurfa- Asayiş