İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’ne yeni başkan

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’nin yeni başkanı belli oldu....

Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Olağan Genel Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Tek listeyle gidilen Genel Kurulda Cüneyd Yavuz , İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’nin yeni başkanı seçildi.


Genel kurulda 7 yıldır Şanlıurfa şube başkanlığını yürüten Cüneyd Altıparmak görevini Cüneyd Yavuz' a devretti.

Konuşmasında, İlim Yayma Cemiyeti’nin Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirten yeni başkan Yavuz, Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için çalışmalar yapan ve birçok gencin yetişmesinde büyük payı olan cemiyetin bir ilim, irfan ve kültür yuvası olduğunu söyledi.

“İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında 68 kişi tarafından kuruldu ve bu günlere geldi” diyen Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz cemiyetimizi kuran 68 kişiye ondan sonra bugüne ulaşmasına vesile olmuş emekleriyle gayretleriyle tüm üyelerimize ve bunlardan rahmete kavuşmuş olan, bütün üyelerimize, çalışanlarımıza ve bağışçılarımıza şükranlarımı iletiyorum.

Şanlıurfa şubemizin, Cüneyd Altıparmak'ın başkanlığında kuruluşundan bugüne görev almış, emek vermiş bütün kıymetli abilerimize ve kardeşlerimize teşekkür ederiz.

Kıymetli dostum ve yol arkadaşım Cüneyd Altıparmak; senden devraldığımız bu nöbeti umarım arkadaşlarımla beraber, yaptığın güzel hizmetlerin üstüne katarak daha iyiyerlere taşıyabiliriz.”


Görevi devreden Cüneyd Altıparmak ise "Görev değişimleri; bulunduğumuz makamlara, icra ettiğimiz görevlere taze bir kan, yeni bir soluk getirir. Bu vesile ile ifa ettiğim başkanlık nöbetini kıymetli bir isme, Sayın Cüneyd Yavuz'a teslim ettik. İnanıyorum ki bu yeni vizyon daha iyi işler yapacaktır" ifadelerine yer verdi.

Genel Kurulda İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’nin yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Cüneyd Yavuz, Abdülkerim Yavuz, Vedat Akıllı, Cüneyt Ateş, Ömer Sabuncu, Mehmet Nihat Ergin, Habip İpar.


BİHA
01 May 2022 - 16:02 Şanliurfa- Asayiş