Açar: Kimse kendisini güvende hissetmiyor

Son günlerde gündemden düşmeyen mülteci krizine bir tepki de Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar’dan geldi. Açar, “Yaşanan ve yaşanacak olan kültür erozyonunun geri dönüşü yok bu bir güvenlik sorunu.” ifadelerini kullandı....

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar, gündemden düşmeyen mülteci sorunuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

“KİMSE KENDİSİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR”

Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar, insanların tepkisinin savaştan kaçan mazlumlara olmadığını belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İnsanların tepkisi savaştan kaçan mazlumlara değil, bu Necip millet her zaman darda kalana el uzatmıştır. Tepki ipini koparıp gelen ne idüğü belirsiz,kontrolsüz kitlenin halkın huzurunu bozmasında. Kimse kendisini güvende hissetmiyor. Bunun anlayıp ve kabul edelim artık..”

“BU BİR GÜVENLİK SORUNU”

Açıklamalarına devam Açar, şu sözleri kullandı:

“Düzensiz göç,mülteci sorunu var, gözümüzü kapatınca sorun bertaraf olmuyor,giderek büyüyor. Pakistanlısı,Suriyelisi,Afganı, Hindusu ne ararsan var ve düşkünde değiller mazlumda. Yaşanan ve yaşanacak olan kültür erozyonunun geri dönüşü yok bu bir güvenlik sorunu”.


04 May 2022 - 11:57 Şanliurfa- Asayiş