Engelli baba ve oğlunun kullandığı motosikleti çaldı

Haliliye’de yaşanan son hırsızlık olayı bu kadar da olmaz dedirtti. Çalacak bir şey bulamayan hırsızlar, baba ve oğlunun engelli olduğu Aydın ailesinin ihtiyaçlarını gidermek için kullandığı engelli motosikletini çalarak ortadan kayboldu....

HALİLİYE - Bazı olaylar vardır ki "bu kadarı da olmaz" dedirtir insanlara. Böyle olaylara istemesek de tanıklık etmek zorunda kalıyoruz. Haliliye’de şahit olduğumuz olay da pes dedirten cinsten. Hırsızlar baba ve oğlunun engelli olduğu Aydın ailesinin ihtiyaçlarını gidermek için kullandığı engelli motosikletini park ettikleri evinin önünden çaldı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesinde yaşayan Aydın ailesine, bundan yaklaşık 5 yıl önce 56 yaşındaki engelli baba Mustafa Aydın ve 20 yaşındaki doğuştan engelli oğlu Yasin için eş dost çevreleri tarafından arkasında küçük bir kasası bulunan motosiklet alındı.

Engelli ailenin adeta eli ayağı olan motosiklet doğuştan engelli olan Yasin için hayati önem taşıyordu. Motosikletle Yasin’i her gün parka gezmeye götüren ailde, oğullarını hastaneye ve okula da bu araçla taşıyordu. Ailede, engelinden dolayı çalışamayan baba Mustafa Aydın da boş zamanlarında küçük kasalı motosikletle hurda toplayıp aileye ekstra gelir sağlamaya çalışıyordu.

Aile, Ramazan Bayramı’nın arifesinde kendileri için çok kullanışlı olan motosikletten oldu. Hırsızlar, geçen pazar günü gece yarısından sonra evin önünde zincirlenmiş park halindeki motosikleti alarak kayıplara karıştı.

BİHA’ya konuşan aile, motosikletlerinin çalınması nedeniyle zor günler geçirdiklerini söyledi.

BABA AYDIN: ÇALINMASI BİZİM ELİMİZİ AYAĞIMIZI KESTİ

Baba Mustafa Aydın, sabah uyandıklarında motosikleti yerinde göremeyince şoka uğradıklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi. Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arife Günü gece saat 3’ten sonra çalındı motor. Zincirle bağlamıştık. Sabah kalktığımızda motoru bulamadık. Polise haber verdik. Engelli oğlumuz Yasin’i motorla gezdiriyorduk. Hastaneye, parklara ve okula bu motorla götürüyorduk. Bende motorla hurda topluyordum. Motorun çalınması bizim elimizi, ayağımızı kesti.”

Eş dostun birleşerek motosikleti kendilerine 2017 yılında aldığını belirten Mustafa Aydın, aracı fiyatının şu anda 35 bin lira olduğunu ifade etti. Aydın, “Bu fiyatla almaya gücümüz yok. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

ANNE AYDIN: İNSANSALAR GERİ GETİRSİNLER

Tek isteklerinin motosikletin bir an önce bulunması olduğunu belirten anne Leman Aydın da gözyaşlarını tutamayarak şunları söyledi:

“Motor bizim elimiz ayağımızdı. Yasin’i gezmeye götürüyorduk. Motoru kim almışsa hemen getirsin. İnsan iseler motoru hemen getirsinler. Rica ediyorum nereden aldılarsa, oraya bıraksınlar. Yetkililerden bulunması için yardım istiyorum”.

MUSTAFA EKİNCİ – ÖZEL HABER / BİHA


06 May 2022 - 11:12 Şanliurfa- Asayiş