Başkan Yalçınkaya talimat verdi! İlçede tabela kirliliğinin önüne geçilecek

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ilçede görüntü kirliliğine neden olan tabelaların kaldırılması talimatını verdi....

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ilçede tabela kirliliğinin ortadan kaldırılması karşı harekete geçti.

Başkan Yalçınkaya, beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşarer ile çarşıyı baştan başa dolaştı. Akçakale’nin siluetine zarar veren ve görüntü kirliliği oluşturan unsurların ortadan kaldırılması talimatı veren Yalçınkaya, mevzuata aykırı ve kirlilik oluşturan tabelaların kaldırılmasını istedi.

İncelemelerinin ardından açıklama yapan Başkan Yalçınkaya, vatandaşlara da destek çağrısında bulundu.

“Akçakale sınırda bir yıldız olacak” diyen Başkan Yalçınkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Akçakale'nin temel sorunlarını çözdük. Anayol, ağaçlandırma, çevre yolu, doğal gaz, içme suyu müteahhitlerin uhdesinde. Müteahhitler gerekeni yapacak ve çalışmalar son sürat devam etmekte. Geriye kalan Akçakale'nin düzeltilmesi ve güzelleştirilmesi noktasında bugün çarşıyı baştan başa dolaştık. Halkımızdan anlayış ve destek bekliyoruz. Akçakale'yi mükemmel bir hale getireceğiz ama el birliği ile yapacağız. Akçakale halkı da buna destek verecek, yapılan işlere sahip çıkacak ve her türlü kolaylığı sağlayacak ki biz süratle bu işleri yapalım. Bu yaz Akçakale bambaşka bir Akçakale olacak”.

BİHA


06 May 2022 - 14:42 Şanliurfa- Asayiş