Urfa’da Trafik Haftası etkinliği

Trafik Haftası, İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda ülke genelinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinlikler kapsamında Şanlıurfa’da cumartesi günü "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" uygulaması gerçekleştirilecek....

Trafik düzeni ve güvenliğibakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulamak, kamuoyununtrafikgüvenliğine yönelik duyarlılığının artırılması ve trafik kazalarının azaltılması amacıyla her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", bugünü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kutlanıyor.

İçişleri Bakanlığınca,Emniyet Genel Müdürlüğü,Jandarma Genel Komutanlığıve diğer paydaşların katılımı ile 7­-13 Mayıs tarihlerinde trafik haftasının illerde çeşitli etkinliklerle kutlanması kapsamında Şanlıurfa’da da yarın "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliği yapılacak.

Haliliye ilçesinde Atatürk Bulvarı Halk Eğitim Merkezi önünde saat 11.00’da gerçekleştirilecek etkinlik ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılacak.

Etkinlikte vatandaşlara kampanya hakkında bilgilendirme yapılacak.

BİHA


06 May 2022 - 17:37 Şanliurfa- Asayiş