Coşkun: Anne, varlığımızın en güçlü değeri ve dayanağıdır

Memur -Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, 8 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Coşkun mesajında, “Sınırsız fedakarlıklarla nesilleri yetiştiren, yüksek sorumluluk duygusuyla toplumu birleştiren, ailenin temel direğ...

Memur -Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Coşkun mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Anne, neslin teminatı, talimin kaynağıdır. Eğitim, ailede anneyle başlar. Çocukluktan başlayarak duygumuzun, dilimizin, aklımızın ve kültürümüzün temellerini atan annelerimiz, nesilleri inşa ederek, toplumumuzun kaderini belirler.

Ulvi varlığı, hayatımızdaki önemi ve toplumsal rolüyle müstesna bir yere sahip olan annelerimizin hakkının teslim edilmesi ve kıymetinin bilinmesi için inanç ve medeniyet değerlerimiz anneliği her zaman yüceltmiş, ona karşı sorumluluk konusunda çok hassas kurallar koymuş, annelerini memnun etmeyen bir toplumun iflah olmayacağına dikkat çekmiş, İlahi adalet karşısında da bağışlanmayacağını vurgulamıştır. “Ana başa taç imiş, her derde ilaç imiş” sözü milletimizin anneliğe bakışını özetlemiştir.

Annelik, inanç değerlerimizden, kültürel ögelerimizden ve var olan geleneklerimizden kopartılarak bir imaja indirgenmek istenmektedir. Bu bozuk anlayışın neticesinde annelik inşa edici, yapıcı ve birleştirici toplumsal rolünden uzaklaştırılarak, kapitalizmin sınırlarına hapsolmaktadır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, hayatımızın her anında emek veren annelerimizin çalışma hayatında çalışma şartlarının iyileştirilmesi, annelik duygusunu örselemeden, annelik sorumluluğunu daha fazla yerine getireceği, işi ile çocuğu arasında vicdan muhasebesi yapmak zorunda kalmadan hizmet üreteceği bir çalışma hayatına ve hayat standardına sahip olması en önemli mücadele alanlarımızdan biridir.

Her yönüyle hayatımızda büyük önemi ve değeri olan, varlıkları bize güç veren, varlığımızın maharetli mimarları bütün annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlık ve mutluluk diliyoruz”.

BİHA


08 May 2022 - 12:47 Şanliurfa- Asayiş