Çiçekçilerde ‘Anneler Günü’ mesaisi

Şanlıurfa’da Anneler Günü’nde çiçekçilerde yoğunluk yaşandı....

Şanlıurfa’da çiçekçilerde Anneler Günü dolayısıyla sabahın erken saatlerinden itibaren yoğunluk yaşandı. Annelerini mutlu etmek isteyen vatandaşlar çiçekçilere akın etti.

EN ÇOK BUKETLER TERCİH EDİLDİ

Anneler Günü hazırlığına günler öncesinden başladıklarını belirten çiçekçi İsmail Yıldırım, çok sayıda sipariş hazırladıklarını söyledi.

“Bugün işlerimizde yoğunluk var” diyen Yıldırım, şunları söyledi:

“Günler öncesinden hazırlık yaptık. Vatandaşlar sabahtan başladı sipariş vermeye. Bu siparişler geceye kadar devam ediyor hatta. Elimizden geldiği kadar tüm annelere ulaşmaya çalışıyoruz. Anneler Günü’nde buket çiçeklerimiz çok tercih edildi. Genelde saksı çiçekler, daha kolay yetiştirebileceklere de talep oluyor. Annelerimizi unutmamız için hayatta olan ya da hayatta olmayan tüm annelerimiz hatırlamamız için aslında çok güzel bir gün, bir nebze de olsa onların yüzü güldürebilmek bizim için çok iyi oluyor.”

İL DIŞINDAN SİPARİŞLER ÇOĞALDI

İl dışında da çiçek siparişi aldıklarını belirten Yıldırım, “Burada olamayan, anne özlemi çeken müşterilerimiz burayı arayarak siparişlerini veriyor. Alan müşterilerimiz arttı” dedi.

Yıldırım, yaz geldiğinden dolayı çiçek fiyatlarının uygun olduğunu belirterek, buket fiyatlarının 150’den başladığını kaydetti. Güllerin daha uygun fiyatlı satıldığını ifade eden Yıldırım, “Genelde gül buket, papatya buket ve karanfillerimiz ön plana çıkıyor. Evde daha kalıcı çiçekler ya da kaktüs aranjmanları yapılıyor, tercih ediliyor. Evde annelerimizin bakabileceği saksılı çiçeklerimiz de tercih ediliyor” ifadelerini kullandı.

BİHA


08 May 2022 - 17:38 Şanliurfa- Asayiş