Zabıtadan ‘fiyat’ denetimi

Viranşehir’de zabıta ekiplerince market, fırın ve pastanelerde denetim yapıldı....

VİRANŞEHİR -Viranşehir Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmesi için zincir market, fırın ve pastanelerde; hijyen, gramaj ve fiyat artışına yönelik denetimlerini artırdı.

Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlisinin de eşlik ettiği denetimlerde; zincir market, fırın ve pastanelerde; iş yeri açma, çalışma ruhsatı, ürünlerin son kullanma tarihleri, temizlik ve hijyen kuralları gibi insan sağlığı için son derece önemli olan hususlarda kontrollerde bulunuldu.

Marketlerde rastgele seçilen ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edilirken, fırınlarda ise gıda ile temas eden malzemelerin uygunluğu, depolama koşulları, hijyen kuralları ile ilgili incelemeler yapıldı. Denetimde, evrak eksikleri ve kurallara uymayan işletmelere uyarılar yapıldı.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, halkın sağlığını önemsediklerini belirterek, vatandaşın sağlıklı gıda tüketebilmesi için denetimleri sürdürdüklerini belirtti.

BİHA


09 May 2022 - 14:12 Şanliurfa- Asayiş