Okuma yazma öğrenen kadınlara sertifika

Haliliye Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kırmızı Kurdele Projesi kapsamında okuma yazma öğrenen kadınlara sertifika verildi. Sertifika alan kursiyerlere Anneler Günü kapsamında çeşitli hediyeler de takdim edildi....

HALİLİYE- Haliliye Belediyesi Kırmızı Kurdele Projesi’yle kadınlara okuma-yazma öğretiyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından millet evleri ve kadın destek merkezlerinde açılan kurslar ile kadınlara eğitim veriliyor.

Kadınların çeşitli meslekler öğrendikleri millet evlerinde hayata geçirilen Kırmızı Kurdele Projesi ile kursiyerlere de okuma yazma öğretiliyor. Yetişkin kadınlara yönelik eğitmenler tarafından verilen eğitim ile Haliliye’de okuma yazma bilmeyen kadınların kalmaması hedefleniyor. Verilen eğitim sonunda okuma yazma öğrenen kadınlara ise sertifika veriliyor.

Millet evlerindeki eğitim ile yaklaşık 250 kadın okuma ve yazmayı öğrenirken, düzenlenen program ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar kursiyerlere verildi. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın eşi Fethiye Canpolat tarafından kursiyerlere sertifikaları takdim edilirken, Anneler Günü kapsamında kadınlara çeşitli hediyeler de verildi. Öte yandan, Kırmızı Kurdele Projesi kapsamında açılan kurslara kayıtlar devam ediyor.

BİHA


09 May 2022 - 17:22 Şanliurfa- Asayiş