Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konut alacaklara 3 yeni destek paketi

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konut alacaklara ve emlak sektörü temsilcilerine 3 yeni destek paketinin müjdesini verdi....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında ilk defa konut alacaklara veemlak sektörü temsilcilerine 3 yeni destek paketi müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

"Birinci paket ile ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz.

İkinci paket, birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022'den önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak karşılanması şartı ile alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yöneliktir.

Mayıs ayı başı itibarıyla asgari yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin bir an önce tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık."

BİHA


09 May 2022 - 22:22 Şanliurfa- Asayiş