Haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Viranşehir Belediyesi, yaklaşan yaz ayları öncesi haşerelerle mücadele kapsamında ilçe genelinde ilaçlama çalışması yaptı....

VİRANŞEHİR -Viranşehir Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların rahat bir yaz geçirmeleri için ilçede genelinde toplum sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Havaların ısınması ile birlikte artan sivrisinek ile insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen ve uçan haşereye yönelik ilaçlama hizmetleri, Viranşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Mahmut Çetin gözetiminde yürütülüyor.

Ekipler, su birikintileri, bataklık, çöp alanları, kanallar, fosseptik çukurları ve gübrelik alanlarda holder ve sırt pompaları ile mahalle, ana cadde ve sokaklarda ise, donanımlı araçlarla etkin bir şekilde ilaçlama çalışması yapıyor.

İlaçlama sırasında, insan sağlığına zarar vermeyen maddeler kullanan ekipler, günlük ilaçlama hizmetinin yanı sıra vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirmeye alıyor.

İlaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Viranşehir Belediyesi Sağlık işleri Müdürü Veteriner Hekim Mahmut Çetin, vatandaşların rahat ve huzurlu bir yaz geçirmesi için ilçe genelinde süren ilaçlama çalışmalarının yaz sonuna kadar devam edeceğini ifade etti.

BİHA


11 May 2022 - 10:02 Şanliurfa- Asayiş