Prestij Caddesi’nde peyzaj çalışması

Akçakale’de Prestij Caddesi’nde peyzaj çalışmaları son aşamalarına gelindi....

ŞANLIURFA -Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya girişimleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yapılan Prestij Caddesi’nde sona yaklaşıldı. Alt yapısı, ışıklandırması, sinyalizasyon ve trafik işaretlerinin tamamlandığı caddede kaldırım ve peyzaj çalışmaları yapılıyor.

Başkan Yardımcısı Halef Karataş da 12 kilometrelik cadde üzerindeki Ceylanlı Kavşağı’nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Ekiplerden bilgiler alan Başkan Yardımcısı Karataş çalışmaların en kısa zamanda tamamlanması için talimata bulundu.


İncelemelerinin ardından çalışmalar hakkında bilgiler veren Karataş “Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekiplerimizle beraber peyzaj çalışmalarını devam ettiriyoruz. Yeşil alanlar oluşturuyoruz. Ceylanlı Kavşağı’nda toprak serimi ardından 4-5 yaşından oluşan palmiye ağaçlarının dikimini gerçekleştirdik. Gerçekten Ortadoğu iklimine, gönül coğrafyamıza uygun olan palmiye ağaçlarımız dikildi ve palmiyeler sınırda yıldız ilçemize çok yakıştı” dedi.

“AKÇAKALE’Yİ GELECEĞE TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İlçedeki büyük değişime dikkat çeken Başkan Yardımcısı Karataş şöyle konuştu:

“Son 1-2 aydır ilçe gelmeyenler girişte harika bir şehir ile karşılaşıyorlar. Batı illerinde ne varsa sınırda yıldız ilçe Akçakale'mizde o olacak ve bunu gerçekleştirmek için de tüm gayretimizle çalışıyoruz. Büyükşehir ile birlikte belediyemize bağlı Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz neredeyse bütün ekiplerimizle şehrin bütün cadde ve sokaklarında harika yeşil alanlar, harika bulvarlar, harika işler çıkartıyoruz.

Biz buna gerçekten inanıyoruz ki; Akçakale buna değer. Akçakale insanı buna değer ve biz hiçbir zaman durmayacağız, yılmayacağız, bıkmayacağız, daima ileriye bakacağız. Akçakale’yi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Şimdiden Ceylanlı Kavşağı’mız ve Prestij Caddemizin Akçakale'mize hayırlı olmasını temenni ediyorum”.

BİHA


11 May 2022 - 14:38 Şanliurfa- Asayiş