Halfeti’de sağanak ve dolu sonrası tarlalarda hasar tespiti yapılacak

Şanlıurfa’da kent merkezinde ve ilçelerde dün bir anda bastıran yağış ve dolu, tarlalara ve tarım ürünlerine büyük zarar verdi. Çiftçilerin etkilendiği yerlerden olan Halfeti’de Ziraat Odası Başkanlığı, “Dolu yağışında zarar gören tarım ürünlerimizin hasar tespitini yaptıktan sonra gerekli başvurula...

HALFETİ - Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışı çiftçiyi vurdu. Etkili olan şiddetli yağış tarlalara, tarım ürünlerine ve fıstık ağaçlarına zarar verdi.

Çiftçilerin etkilendiği yerlerden biri de Halfeti.

Halfeti Ziraat Odası Başkanlığı ilçede etkili olan sağanak ve dolu yağışı sonrası çiftçilerin bahçelerini inceledi. Oda, dolu yağışında zarar gören tarım ürünlerinin hasar tespitini yaptıktan sonra gerekli başvuruları yapacaklarını bildirdi.

Halfeti Ziraat Odası’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"İlçemizde dolu yağışından etkilenen tüm çiftçilerimize öncelikle geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Dolu yağışında zarar gören tarım ürünlerimizin hasar tespitini yaptıktan sonra gerekli başvurularda bulunacağız. Yağıştan olumsuz etkilenen tüm çiftçilerimiz odamıza başvuruda bulunabilir ya da aşağıdaki bağlantı üzerinden başvuruda bulabilir. Geçmiş olsun HALFETİ".

BİHA


16 May 2022 - 16:38 Şanliurfa- Asayiş