Çiftçiler dikkat! Hilvan'da hasar tespiti başladı...

Hilvan Ziraat Odası Başkanlığı Hilvan'da sağanak ve fırtına dolayısıyla tarlalarda hasar tespitine başladı. Çiftçilere 10 güne kadar dilekçe vermeleri yönünde uyarı yapıldı....

HİLVAN- Doğa olayları Hilvan'ı olumsuz etkilemeye devam ederken Hilvan Kaymakamlığı ve Hilvan Ziraat Odası Başkanlığı çözüm için harekete geçti.

Kuraklık nedeniyle kıtlık beklenen bölgeyi son zamanlarda sağanak, dolu ve fırtına vurdu. Dün de şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ekili alanda zarar oluştu. Çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi ve tarım faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için Hilvan Kaymakamlığı başkanlığında Hilvanilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü desteği ve Hilvan Ziraat Odası Başkanlığı Hilvan Ziraat Odası Başkanlığı'nın da katılımı ile bir hasar tespit komisyonu oluşturuldu. Komisyon bugün sahaya inerek incelemelerde bulundu ve çiftçilerin sorunlarına kulak verdi.

ÇİFTÇİLERE ÇAĞRI

Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar da çiftçilere dilekçe yazmaları gerektiği çağrısında bulunarak "Hasar gören çiftçilerimizin 10 güne kadar dilekçelerini Ziraat Odası veya Tarım İlçe Müdürlüğü'ne vermeleri gerekmektedir. Tarsim yapan çiftçiler de 10 güne kadar hasar ihbarı yapmalı" dedi.

BİHA


16 May 2022 - 22:37 Şanliurfa- Asayiş