Akçakale'de mahallenin 30 yıllık su sorunu çözüldü

Akçakale Belediyesi, 30 yıldır su sorunu yaşayan Uğraklı Kırsal Mahallesi’ni temiz içme suyuna kavuşturdu ve mahallede yol çalışmalarını başlattı....

Yaklaşık 30 yıldır su sorunu yaşayan Uğraklı Kırsal Mahallesi’ni temiz içme suyuna kavuşturan Başkan Yalçınkaya şimdi de mahalleyi yeni yollarla buluşturuyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallede stabilize yol çalışmalarına başladı. Başkan Yalçınkaya da beraberinde Meclis Üyesi İsmail Aygün ve Mahalle Muhtarı İmam Aygün ile çalışmaları yerinde inceledi.

Yalçınkaya, mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Yalçınkaya, şu ifadelerde bulundu:

“Urfa-Akçakale yol güzergahının çok kıymetli bir yerindeyiz. Uğraklı bizim için çok önemli bir köy. İlçe suları yoktu, temin ettik. Çöp kutuları yoktu, çöp kutuları verdik. Bugün de köy için yolunu yapıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda Uğraklı bu bölgenin örnek bir köyü olacak. Koruklu'daki mesire alanı hizmete girdiğinde burası cazibe merkezi olacak. Suriye kapısı çalıştığında burası ovanın en önemli yeri olacak. Bu gayretle çalışıyoruz. İnşallah bunların hepsini bu önümüzdeki zaman diliminde toparlayacağız ve buradaki kardeşlerimize hediye edeceğiz. Bu hizmetlerin buradaki kardeşlerimize hayırlı olmasını Cenabı Hak'tan niyaz ediyorum”

BİHA17 May 2022 - 15:53 Şanliurfa- Asayiş