Atış taliminin yapıldığı alanla ilgili flaş karar!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, Eyyübiye ilçesine bağlı Çalışkanlar Mahallesinde bulunan atış taliminin yapıldığı alanın, meclis üyelerinin oy çoğunluğuyla değiştirilmesine karar verildi. 24 Mart'ta özel harekat polislerinin atış talimi yaptığı kırsal alanda 16 yaşındaki Muharr...

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonunda gelen raporlar okunarak karara bağlandı.

Mecliste, 16 yaşındaki Muharrem Aksem’in Eyyübiye ilçesinde atış taliminin yapıldığı alana yakın bir bölgedeki şüpheli ölümü gündeme geldi.

Eyyübiye ilçesine bağlı Çalışkanlar Mahallesinde bulunan ve mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan 315 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerindeki imar planı 30 günlük askı süresince yapılan itirazlar sonucunda iptal edildi.

AK Parti Meclis Üyesi Cihan Canbeyli, söz konusu alanla ilgili şunları dile getirdi:

“Bizim burayı emniyete tahsis etmemizdeki temel amaç, emniyetin buraya taşınmasıdır. Özellikle çevik kuvvetin oraya taşınmasıdır. Biz burayı emniyete tahsis edelim ki etrafını çevirsin. Böylelikle orada ne bir koyun sürüsü girsin ne de bir vatandaş girsin” ifadesini kullandı.

HDP Meclis Üyesi Ruken Baran Uzun ise, “24 Mart 2022 tarihinde Çalışkanlar Köyünde 16 yaşındaki Muharrem adında bir erkek çocuğu bedeninde metal parçalar bulunmuş, şu an emniyet hizmet binası olarak gündemde olan alanda vefat etmiştir. 2019 yılından bu yana atış alanı olarak kullanılan bu alanın bu vefattan sonra resmiyete kavuşturulması kesinlikle doğru değildir” diye konuştu.

BİHA


18 May 2022 - 17:57 Şanliurfa- Asayiş