Nevali Otel’in yeni müdürü basınla buluştu

Şanlıurfa’da Nevali Otel’in yeni genel müdürü Ertuğrul Er kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi....

ŞANLIURFA- Tarih ve kültürün yanı sıra inanç turizmiyle de dikkatleri çeken Şanlıurfa’nın kent merkezindeki önemli konaklama noktalarından Nevali Otel’de kısa süre önce genel müdür değişikliği yaşandı. Otelin yeni genel müdürü farklı şehirlerde de otellerde yöneticilik yapan Ertuğrul Er oldu. Genel Müdür Er, kentte görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileriyle tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

Otelde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda konuşan Ertuğrul Er, Şanlıurfa’ya tekrar hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Turizm noktasında önemli bir potansiyel barındıran Şanlıurfa’da Nevali Otel’in konaklama olarak üstün bir hizmet verdiğine vurgu yapan Er, “Şanlıurfa’ya tekrar dönmek nasip oldu. Nevali Otel’de tekrardan göreve başlıyoruz. Urfa’ya bir aşinalığımız var. Tekrar burada olmak, buraya hizmet edecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Bölgeye, bölgenin dinamiklerine hakimiz” dedi.

ER: MİSAFİR AĞIRLAYACAK BÜYÜK ÇAPLI TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR

Şehrin ekonomik ve turizm potansiyelini geliştirirken, şehri tanıtmanın yanı sıra misafir altyapısının da hazırlaması gerektiğini vurgulayan Er, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bu şehrin tanıtımını sizin aracılığınızla yapıyoruz. Siz tanıtıyorsunuz bizim de buradan iyi bir hizmetle bunu pekiştirmemiz lazım. Eğer ekonomik anlamda gelişeceksek, gelen misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bu çaplı tesislere ihtiyacımız var. Şanlıurfa bu konuda bir ivme kazanıyor.”

“GÖBEKLİTEPE İLE BERABER ZİRVE YAPMIŞ DURUMDAYIZ”

Şanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunmasından dolayı kente gelen yabancı turistte azalma olduğuna dikkati çeken Er, şunları dile getirdi:

“2014’den bu bugüne Suriye sınırından dolayı yabancı turist alamasak da Göbeklitepe ile beraber zirve yapmış durumdayız. Hedef bu değil. İnşallah hasretini çektiğimiz yabancı turistlere de ulaşacağımızı düşünüyorum. Çünkü Şanlıurfa ve Mezopotamya bölgesi o kadar geniş ki her gün başka bir şeyle karşılaşıyoruz. Daha Göbeklitepe’nin tanıtımını yapamadan Karahantepe çıktı”.

BİHA


19 May 2022 - 13:13 Şanliurfa- Asayiş