Şanlıurfa merkezli güncel FETÖ evlerine baskın! Tutuklamalar var

Şanlıurfa merkezli 3 ilde FETÖ'nün güncel yapılanmalarına yönelik düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan 11 kişinin 7'si tutuklandı....

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)güncel yapılanmasınayönelik soruşturma kapsamında Şanlıurfa merkezli Diyarbakır ve Hatay'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerini tespit ve deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda, örgütün Şanlıurfa güncel bayan yapılanması içerisinde faaliyet yürüttükleri ve örgüte ait güncel öğrenci evinde kaldıkları tespit edildi. Aktif öğretmen, özel sektör çalışanları ve aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 11 şüpheli 16 Mayıs'ta Şanlıurfa merkezli Diyarbakır ve Hatay'da eş zamanlı yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.

Örgüte ait güncel eve yapılan operasyonda, söz konusu ev etrafında çevre güvenliği alındı ve bu sırada bahse konu evden aşağıya telefon atıldığı tespit edildi.Şahısların yapılan aramalarında çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.Ele geçirilen materyaller üzerinde yapılan incelemelerde ve örgüt evinden aşağıya atılan telefon incelemelerin de örgüt ele başı Fethullah Gülen’e ait çok sayıda video, resimler, doküman bulunduğu belirlendi.

Bugün adliyeye sevk edilen 11 şüpheliden 4'ü adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 7 kişi ise tutuklandı.

BİHA


20 May 2022 - 00:12 Şanliurfa- Asayiş