Melik’ten DEDAŞ’a sitem! “Aylık geliri olmaya çiftçi nasıl ödeme yapsın”

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Melik, Urfa’da 310 bin dönümlük alanın elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’ın enerji vermemesi nedeniyle sulanamadığını kaydetti. DEDAŞ’a yüklenen Melik, yetkili kurumun üretime ve vatana ihanet ettiğini belirtti....

ŞANLIURFA -Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Melik, Şanlıurfa’da binlerce dönüm ekili arazinin elektrik dağıtım şirketi yüzündün sulanamadığını kaydetti.

Melik, sosyal medya hesabından Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (DEDAŞ) Bozova Atatürk ve Tatarhöyük Sulama Birliğinin elektriğini kesmesine tepki gösterdi.

DEDAŞ’ın üretime ve vatanda ihanet ettiğine vurgu yapan Melik, “Urfa’da 310 bin dönümde çiftçi buğday, mısır ve pamuğu sulayamıyor. Bozova Atatürk ve Tatarhöyük Sulama Birliği elektriği Dicle Elektrik A.Ş. tarafından kesilmiştir. Aylık geliri olmayan çiftçi nasıl aylık ödeme yapsın. Dicle Elektrik üretime ve vatana ihanet etmektedir” ifadelerini kullandı.

BİHA


20 May 2022 - 11:33 Şanliurfa- Asayiş