Urfalı minik piyanist uluslararası yarışmada finale kaldı

Şanlıurfalı minik piyanist Muhammed Rodin Kılıç, IPC 4. Uluslararası Piyano Yarışmasında finale kalan isimler arasında yer aldı. Final, İstanbul'da gerçekleşecek....

Şanlıurfa piyano sanatında da adını duyurmaya başladı.

Daha önce pandemi dolayısıyla ertelenen International Piano Competition (IPC)4. UluslararasıPiyano Yarışması bu yıl yeniden düzenlendi. Çocukların sanatsal bağlantılarını kuvvetlendirmek, piyano müziği alanında yeni yetenekleri bulmak ve genç neslin klasik piyano müziğini teşvik etmek, yetenekli piyanistleri desteklemek amacıyla 5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya Şanlıurfa'nın genç yeteneği Muhammed Rodin Kılıç da katıldı.

10-12 yaş C grubu kategorisinde yarışan Kılıç, 18-1918-19 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek canlı final performanslarının sahneleneceği yarışmada finale kaldı. Kılıç, başarısı ile Şanlıurfalıları gururlandırdı.

Yarışmada Prof. Gulden Gökşen, Zeynep Yamantürk, Elena Çekiç, Orçun Orçunsel, Tuluğ Tırpan, Ahmet Levent Atlıer'in jüri olduğu öğrenildi.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ

Öte yandan her kategorinin en yüksek puan alarak birinci seçilen yarışmacısı bin 500TL para ödülü ve plaket kazanacak. Yine jüri kararıyla tüm kategorilerin en yüksek puanlı birincileri arasından seçilen bir yarışmacı,ödül töreni akşamı canlı performans sonunda jüri değerlendirmesiyle,büyük ödül olan dijitalpiyanonun sahibi olacak.

BİHA


20 May 2022 - 23:55 Şanliurfa- Asayiş