Yarışmada 31 madalya birden kazandılar!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında büyükler yüzme müsabakaları düzenlendi....

Şanlıurfa 11 Nisan Olimpik Yüzme Havuzunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı anısına gerçekleştirilen yarışmada Şanlıurfa Akademi Master Takımından oluşan sporcular 31 madalya birden kazandı.

Akademi Master Takımı sporcuları aldıkları dereceler ile müsabakaya damgasını vurdu. Yarışmada yüzülen 4 stil, 13 kategoride, birçok yarışmayı kazanarak birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin sahibi oldular.

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen programa, Gençlik şube müdür yardımcısı Nesih Çiftçi, Şanlıurfa Akdemi Yüzme Direktörü ve antrenörü Mehmet Akyol ile çok sayıda sporcunun katıldığı yarışmada master takımı, 13 farklı kategoride, 11 altın, 8 gümüş, 12 bronz olmak üzere toplamda 31 madalya almaya hak kazandı.

Sporculardan, İbrahim İztivan 4 altın, Süleyman Hicri 2 altın-2 gümüş, Eyyüp Yabatu 2 altın-2 bronz, Selami Kılıç 2 altın- 2 gümüş, İsmail Yağmur 2 gümüş-2 bronz, Mehmet Altun 1 gümüş-2 bronz, Sefa Mardinli 1 Altın-1 gümüş, Süleyman Turan 2 bronz, Ömer Faruk Paysoy bronz, Kerim Parlak bronz ve Sinan Şaşkın 2 bronz aldı.

BİHA


21 May 2022 - 16:07 Şanliurfa- Asayiş