Vali Ayhan açılışta konuştu: Göbeklitepe altın tepside bir fırsat

Haliliye’de hizmete sunulan dev kompleksin açılışında konuşan Vali Ayhan, “Biz iyi bir tanıtım ve altyapıyla, sektöre de uyum sağladığımız zaman inanın, kısa süre içerisinde 10 milyon turiste ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum” dedi....

HALİLİYE- Haliliye Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesinde yapımı tamamlanan ve içerisinde cami, spor tesisi, kapalı otopark, semt pazarının olduğu kompleks törenle açıldı.

Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehri Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

VALİ AYHAN: TURİZMDE HAKKETTİĞİMİZDEN DAHA FAZLASINI ALACAĞIZ

Programda konuşan Vali Ayhan, Şanlıurfa turizm, tarım ve eğitim alanında çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Şanlıurfalıların kendisi dualarla ağırladığını belirterek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa’da ikinci günüm. Dün Şanlıurfalılar beni dualarla karşıladı. Rabbim bize bu görevi, bu nimeti bahşetti. Bizlere işimizi hakkıyla yapmayı nasip etsin. Sabah Göbeklitepe’ye gittim. Hakikaten bu bölgeye altın tepside bir fırsat. Bunu da hep birlikte iyi bir tanıtımla, iyi bir fiziki altyapıyla buradan hakkettiğimizin daha fazlasını alacağız. Urfa kısa süre içerisinde 10 milyon turisti alacak potansiyelde. Venedik pislikten geçilmiyor, ama yıllık 12 milyon turist gidiyor Venedik’e. Biz iyi bir tanıtım ve altyapıyla hep birlikte sektöre de uyum sağladığımız zaman inanın, kısa süre içerisinde 10 milyon turiste ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Turizm, tarım ve en başta eğitim üzerine çok güzel işler yapacağız”

CANPOLAT: AÇILIŞLARA DEVAM EDECEĞİZ

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılan Millet Bahçesini de kısa süre içinde hizmete koyacaklarını ifade ederek, şunları belirtti:

“olarak Ağustos ayında inşallah bakanımızın da katılımıyla birlikte 118 dönümlük Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığımız millet bahçesi açılışını yapacağız. Bir taraftan açılışları yaparken bir tarafta da bütün hizmetleri başta olmak üzere temizlik, park bahçe olmak üzere ki park bahçede 200 dönümlük alanı Haliliye ilçemize kazandırmış bulunmaktayız. Diğer taraftan da yeni temelleri atacağız. Tabii ki bu gücümüzü başta sizlerden ve Allah’tan alıyoruz ama en önemlisi de liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan ve değerli bakanlarımızdan alıyoruz"

BİHA


21 May 2022 - 16:57 Şanliurfa- Asayiş