Kardeşlik Köprüsü bu kez Urfa’da gönülleri birleştirdi

Kardeşlik Köprüsü’nün 16. programı, DİN-BİR-DER Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt’un katılımıyla Şanlıurfa’da düzenlendi....

ŞANLIURFA - Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER), “Mü’minler ancak kardeştirler” ayetini esas alarak Şanlıurfa’da 16. Kardeşlik Köprüsü programı düzenledi.

Şanlıurfa Şubesi’nin ev sahipliğinde yapılan programa Suffe Medresesi Müderrisi Salih Turgut, Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Ankara İl Müftü Yardımcısı Fazlı Mutlu, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan ve birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.

Kur’an tilavetinin yapıldığı programda konuşan DİN-BİR-DER Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt, “Bizler Müslümanız, kardeşiz. Allah, bizleri kardeş olarak Kur'an'ı Kerim ile haber veriyor. Önce düşmandık ama Allah bizleri kardeş yaptı. İslam kardeşliği bizim şerefimizdir” ifadesini kullandı.

DİN-BİR-DER Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım da kardeşliğin önemine değindiği konuşmasında, “Bir kardeşlik ilmihalinin yazılması gerekiyor. Kardeşliğin önce rükünleri, farzları, sünnetleri ve sonra da kardeşliği bozan mekruhlar ve haramlar yazılmalı” dedi.

BİHA


22 May 2022 - 16:41 Şanliurfa- Asayiş