Vekil Aydınlık'tan Meclis’te DEDAŞ’a tepki

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sulama birliklerinin enerjisini kesen elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’a yüklendi....

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda elektrik enerjisi kesilen sulama birlikleri hakkında söz alarak iktidara yüklendi.

Bölgenin elektrik dağıtım şirketi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (DEDAŞ) Şanlıurfa’da terör estirdiğini ve sulama birliklerinin enerjisinin kesilmesiyle 1 milyon dönüm arazinin susuz kalacağını kaydeden Aydınlık, “Gıda krizinin gündemde olduğu bir dönemde çiftçimize bu zulmü yapmak, bu zulme ortak olmak açık ve net ihanettir!” dedi.

"BIÇAK KEMİĞE DAYANDI"

Aziz Aydınlık’ın konuşmasında şunları dile getirdi:

"DEDAŞ Urfa’da terör estirmeye devam ediyor. Şu anda Atatürk, Tatarhöyük, Topçu Gündaş, Cullap, Haktanır, Gap ve Güzelyurt sulama birliklerinin elektriği kesilmiş durumda. Bu demek oluyor ki 1 milyon dönüm arazi susuz kalacak, ekinler kuruyacak. DEDAŞ, şu anda çiftçiden aylık ödeme istiyor, bu istek akıl ve mantık dışıdır. Soruyorum; çiftçinin düzenli bir geliri mi var, hangi çiftçi aylık ödeme yapabilir? Gıda krizinin gündemde olduğu bir dönemde çiftçimize bu zulmü yapmak, bu zulme ortak olmak açık ve net ihanettir! Artık yeter, bıçak kemiğe dayandı, DEDAŞ’a dur denmelidir!".

BİHA26 May 2022 - 09:37 Şanliurfa- Asayiş