Ağan: İstanbul’un fethi tarihin akşını değiştirdi

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan İstanbul’un Fethi’nin 569. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı....

ŞANLIURFA -AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan İstanbul’un Fethi’nin 569. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Ağan mesajında, “İstanbul’un Fethi ile tarihin akışının değiştiği, bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı, Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan ve Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının başkenti olan İstanbul, insanlığın ortak medeniyet mirasında çok özel bir yere sahiptir.

2500 yıldır tarih sahnesinde bulunan bir millet olarak pek çok devletler kurduk, devletler yaşattık. Nice ülkeler, şehirler, beldeler fethettik. Ancak, bunlardan biri var ki tarihimizin en önemli yüz akı, en büyük şeref levhasıdır. İşte bu 1453 İstanbul’un fethidir. Büyük fethin 569. yıldönümünü gururla yaşıyoruz” dedi.

Ağan, “Şahsım ve ilçe halkım adına 1453 İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümünün bütün milletimize, İslam Alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, İstanbul’un fethinin mimarı, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmed’i, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, saygıyla anıyorum” ifadesini kullandı.

BİHA


28 May 2022 - 11:53 Şanliurfa- Asayiş