HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı kongreye gidiyor

HDP Şanlıurfa İl Başkanlığı, 4. Olağan Kongresi’ni 26 Haziran Pazar günü gerçekleştirecek. Parti adına açıklama yapan Binici, Şanlıurfa halkını kongreye davet etti....

ŞANLIURFA -HDP Şanlıurfa İl Başkanlığı parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile 4. Olağan Kongresi’nin startını verdi.

Kongre komisyonu adına açıklama yapan komisyon sözcüsü Mehmet Binici, Şanlıurfa halkını 26 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek kongreye davet etti.

Binici tarafından okunan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Şimdi HDP Zamanı” şiarıyla gerçekleştireceğimiz HDP Urfa 4. Olağan Kongremizin startını 11 Mayıs’ta deklare etmiştik, bu temelde Urfa İl Örgütümüzün Kongre Hazırlık Komisyonunu kurmuş ve Komisyon çalışmalarımıza başlamış durumdayız.

26 Haziran Pazar Günü Haliliye İlçesine bağlı Şehitlik Çamlık Düğün Salonunda yapacağımız 4.Olağan Kongremize bütün Şanlıurfa halkını bekliyoruz.

Demokrasi ittifakını büyütmek, HDP’yi savunmaktan geçer. Demokrasi ittifakı, Toplumsal ve siyasal muhalefetle, emek, ekoloji, kadın ve gençlik hareketleriyle en geniş birlikteliği kurmanın, halklar ve inançlarla ortak mücadele zeminini büyütmenin adıdır.

26 Haziran’da gerçekleştireceğimiz kongre ile, ‘biz buradayız, varız ve var olacağız’ ve şimdi HDP zamanı diyoruz”.

BİHA


28 May 2022 - 13:23 Şanliurfa- Asayiş