Urfa’da sigortacılığın önemi anlatıldı

Şanlıurfa’da ‘Tarihin sıfır noktasında sigortacılığın geleceği ile ilgili bölgesel acenteler toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantıda, sigortanın önemine vurgu yapıldı....

ŞANLIURFA -Türkiye Sigorta Birliği, tarafından her yıl mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası kapsamında Şanlıurfa’da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) destekleriyle ‘Tarihin sıfır noktasında sigortacılığın geleceği ile ilgili bölgesel acenteler toplantısı’ yapıldı.

Özel bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen programa, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Kurulu (SAİK) Başkanı Levent Korkut, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Kaytan ve çok sayıda konuk katıldı.

KORKUT: AMACIMIZ SİGORTANIN ÖNEMİNİ ANLATMAK

Program konuşan Korkut, sigortanın önemini anlatmak ve farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirterek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Farkındalık yaratmak için yapılan bir sigortacılık haftası. Bu vesileyle bu program düzenlendi. Hem amacımız Sigorta Haftası’nı kutlamak hem de halk üzerinde sigorta üzerinde farkındalık yaratmak. Bununla beraber ayrıca sektör olarak sorun ve problemlerimizi buraya katılacak olan kamu yetkililerine aktarmak. Programa katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

PELTEK: BU BÖLGEDE TARIMSAL ALANLARDA SİGORTA YETERSİZLİĞİ VAR

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Peltek ise sigortanın önemine değinerek, “Bu bölge de eksik olan bir şey var. Tarımsal sanayimizin gelişmesiyle tarımsal bölümlerde sigorta ile ilgili yetersizlik” dedi.

Peltek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak 4 yıldan beri Sigortacılık Komitesi ile birlikte yapmış olduğumuz etkinliklerin birini daha Şanlıurfa’da gerçekleştiriyoruz. Sigortacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın sigorta bilinci ve geleceği ile ilgili yaptıkları etkinlikler Türkiye’de duyulmakta. Bizde önemli buluyoruz. Sigortacılık büyük bir olaydır.

Türkiye’de tam olarak oturmamış olsa da bütün sektörlerin geleceği sigortacılıktan geçmektedir. Sigorta arabalarda, evlerde ve işyerlerinde olması gerekir. Bu bölge de eksik olan bir şey var, tarımsal sanayimizin gelişmesiyle tarımsal bölümlerde sigorta ile ilgili yetersizlik. Biz bu eksikliği ve yetersizliği birçok yerde dile getirdik. Bölgemiz yüzde 70 tarımla geçinmektedir. Tarım alanında sigortalar riskli bölge denilmesi bizleri ve bölgeyi sıkıntıya koymaktadır”.

BİHA


28 May 2022 - 15:23 Şanliurfa- Asayiş