Urfalıların damadı Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal'ın şehit olduğunu bildirdi. Şehit askeri Urfalıların damadı olduğu öğrenildi....

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal şehit düştü.

Acı haberi, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) duyurdu.

Çatal’ın şehit olduğu haberi, Konya'nın Ilgın ilçesi Esentepe Mahallesinde yaşayan şehidin ailesine ulaştı. Eşi Şanlıurfalı olan Çatal’ın 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

MSB'den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 28 Mayıs 2022 tarihinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Hasan Çatal şehit olmuş, bir personelimiz de yaralanmıştır. Yaralı personelimiz derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz."

BİHA


29 May 2022 - 13:47 Şanliurfa- Asayiş