‘Sahte polis ve savcı' şebekesi operasyonunun bir ayağı Şanlıurfa’da

İzmir polisinin, vatandaşları telefonla arayıp kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan, hesaplarının terör örgütü tarafından yönetildiğini söyleyip vatandaşları korkutarak para isteyen dolandırıcılık şebekesine yönelik operasyonunun bir ayağı Şanlıurfa’da yapıldı....

ŞANLIURFA - İzmir emniyeti, vatandaşları arayıp kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan şebekeye yönelik çalışma başlattı.

Şüphelilerin, vatandaşları “hesaplarınız terör örgütü tarafından kullanılıyor” diyerek onlardan para isteyip dolandırıcılık yaptıklarını belirleyen ekipler, kimlikleri belirlenen şüphelilerin birçok nitelikli dolandırıcılık olayına karıştığını tespit etti. Polis ekipleri, ardından operasyon için düğmeye bastı.

Kimlikleri ve adresleri belirlenen şüphelileri yakalamaya yönelik gerçekleştirilen operasyon İzmir’in yanı sıra İstanbul ve Şanlıurfa’da yapıldı.

Belirlenen ev ve iş yeri adreslerine düzenlenen operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin iş yerlerinde yapılan aramalarda dolandırıcılıkta kullanılan cep telefonları, hazır konuşma metinleri ve dolandırdıkları vatandaşlara ait bilgiler ele geçirildi.

Adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 7'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİHA


30 May 2022 - 10:18 Şanliurfa- Asayiş