Bağ evi hırsızları JASAT'tan kaçamadı

Şanlıurfa’da son zamanlarda artan bağ evi hırsızlıklarına yönelik çalışmalar yapan JASAT ekipleri, binlerce aracın görüntüsünü inceleyerek izine ulaştıkları bir şüpheliyi yakaladı. Hakkında 39 suç kaydı bulunan şüphelinin, 27 ayrı suçtan dosyası bulunan oğlunu da yakalama çalışmaları sürüyor....

ŞANLIURFA – Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), son zamanlarda artan bağ evlerinden hırsızlık olaylarına yönelik çalışma yaptı.

Çalışmalar kapsamında binlerce araç görüntüsü incelenerek analiz edilen JASAT, herhangi bir güvenlik kamerasına ya da mobeselere yakalanmamak için binbir çeşit yöntem deneyen uyanık hırsızların izini belirledi. İzmir plakalı bir aracı takibe alan ekipler, şahısların Bozova ilçesinde belirledikleri adreslerine operasyon düzenledi.

Operasyonda piyasa değeri yaklaşık 300 bin lira onlarca ekipman ve malzeme ele geçirildi.

Bulunan malzemeler içerisinde İran el dokuma halılarından, çim biçme makinelerine, matkaplardan hiltilere, su motorlarından yüzlerce metre kabloya, teneke zeytinyağlarından gübrelere kadar birçok çalıntı mala el konuldu.

Ev sahibi olan ve hakkında 39 ayrı suç kaydı bulunan şüpheli B.Ç. gözaltına alındı. B.Ç’nin 27 ayrı suçtan dosyası bulunan oğlu E.Ç’nin de yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

BİHA


30 May 2022 - 14:22 Şanliurfa- Asayiş