HDP Şanlıurfa teşkilatından ‘Kobani’ nöbeti

HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı, 30-31 Mayıs tarihlerinde görülecek ‘Kobani Davası'na tepki amaçlı il binasında bir saatlik ‘nöbet’ tuttu....

ŞANLIURFA -Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa il ve ilçe örgütleri, 30-31 Mayıs tarihlerinde görülecek ‘Kobani Davası'na tepki olarak il binasında açıklama yaptı.

Etkinliğe HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü ile HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Ziya Çalışkan’ın yanı sıra İnsan Hakları Derneği (İHD), Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD), Urfa 78'ler Girişimi, KESK Şanlıurfa Şubeler Platformu temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

ÇALIŞKAN: KOBANE DAVASI İLE BİZİ MAHKUM ETMEK İSTİYORLAR

İl binasında bir saatlik ‘nöbet’ tutacaklarını belirten HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Ziya Çalışkan, "Türkiye’de kanunların nasıl keyfi olarak uygulandığını her gün çeşitli örnekleri ile görüyoruz. Kobani Davası ile bizi mahkum etmek istiyorlar. Bu nöbeti davaya karşı duruşumuzu belirtmek için tutacağız. Tarihte mahkum olanların kim olacağını biliyoruz" ifadesini kullandı.

BİNİCİ: TEKÇİLİK DAYATILIYOR

KESK Şubeler Platformu adına söz alan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Şanlıurfa Şube Eş Başkanı Mamut Binici, “Hukuk bir gün herkese lazım olacak. Kobani kumpas davası bir düşüncenin yargılanmasıdır. Tekçilik dayatılıyor. Yaşadığımız bütün sorunlar hukukun ayaklar altına alınmasının sonucudur” diye konuştu.

SÜRÜCÜ: KUMPASLAR İLE HDP'Yİ DURDURMAK İSTİYORLAR

Milletvekili Ayşe Sürücü de yapılan yargılamaların hukuksuz olduğuna dikkati çekerek, “HDP'yi kendilerine karşı tehlike olarak görüyorlar. HDP halkların partisi, herkesin kendi rengi, kimliği ile kabul ediyor. İktidar ise tekçiliği dayatıyor. Kumpaslar ile HDP'yi durdurmak istiyorlar. Mücadelemizi büyüteceğiz. Kazanan biz olacağız” dedi.

‘Nöbet’ katılımcıların karşılıklı görüş alışverişleri ile son buldu.

BİHA


30 May 2022 - 15:52 Şanliurfa- Asayiş